שְׁאֵלָה:
האם יש לוח אם התומך במעבדי ARM?
jellyfish man
2016-08-28 12:27:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שמעבדי ARM הם הרבה פחות זולים וצריכת חשמל, אני רוצה להשתמש בהם במחשב עם זיכרון RAM וכונן קשיח למחשב.

האם יש לוח אם המאפשר להשתמש במעבדי ARM עם זיכרון RAM מבוסס כונן קשיח ומחשב?

אין תקן 'מערכת' לזרוע כמו שיש למחשבי x86 - למעשה כל מערכת זרועות בודדת שהיית קונה בשוק, מערכת ההפעלה שלה נבנתה במיוחד בשביל זה. אמורה להיות פלטפורמת שרת זרוע רגילה החל משנת 2014, אך עדיין לא ראיתי אותה.
שתיים תשובות:
Adam Wykes
2016-08-29 03:37:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה למעשה אפשרי לגמרי. AMD הייתה אמורה לשחרר לוחות dev בהתבסס על ה- Opteron A1100 octocore ARM APU החדש שלהם, אך כפי שאתה יכול לראות, היו קשיים קשים בפועל לגרום למישהו לשלוח את הדברים הקשים.

אפשרות מרתקת נוספת היא לוח השרת MP30-AR0 של Gigabyte. שוב, למצוא מישהו שמוכן לשלוח את הדבר המטופש הזה הוא החלק הקשה, אבל זה קיים .

בהתחשב ב- Windows 10 עובד ב- ARM, Android עובד ב- ARM, ChromeOS עובד ב- ARM , לינוקס עובדת על ARM, וצורה כלשהי של מערכת ההפעלה של Mac עובדת על ARM ... אשאיר לך לנחש מדוע הלוחות הללו אינם זמינים בקלות עבור צרכנים נמוכים בעידן שבו כוח המעבד אינו רלוונטי יותר ויותר עבור רוב המשתמשים. / p>

האם יש לוח אם התומך ב- nvidia tegra x1? מה לגבי לוח שמאפשר מספר שבבים עליו?
אתה יודע על לוח הטגרה k1 המפורסם, נכון? אין לו חריצי RAM סטנדרטיים אבל אני כן מאמין שיש לו יציאת sata. ולא, עדיין לא יכולים להיות לכם שני לוחות שקע. AMD skybridge התכוונה לעשות את זה אבל אני לא יודע את מצב הפרויקט בינתיים
אני די בטוח שסקייברידג 'נהרגה והם התמקדו לחלוטין בזן puire x86. מעניין אם דרך יש משהו כזה
-1
ולא שווה את זה. עם זאת, מרבית מעבדי ה- x86 מוציאים כמות קטנה יחסית של טרנזיסטורים על הוראות x86, ובאופן תיאורטי תוכלו להחליף זאת לזרוע, ולשמור על אותם חסימות. בפועל אף אחד מיצרני ה- x86 הקטנים יותר דרך או amd לא הצליח, למרות הניסיון.
מה שיש לי לשמוע - ואני לא מתכוון לצאת ולמצוא את המקור לכך, אלא רק כדי להאכיל את בית השמועות - הוא ש- Socket AM4 יהיו עם חלקי ARM שעובדים עליו. פירוש הדבר שלא יהיה x86 AFAIK במקביל, אבל זה יהיה בקנה אחד עם מה שאנחנו דנים בו.
מחיר השוק של 'MP30-AR0' היה קרוב ל 1000 $ לחתיכה - עדיין תוהה מדוע הוא לא הפך פופולרי יותר?
Scott Franco
2018-12-24 13:12:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין שום סיבה שלא יהיה לך לוח אם רגיל בפורמט IBM-PC המשתמש במעבד ARM. פשוט ציות לגורם הצורה (שכולל בימינו לא רק חורי הרכבה, אלא סט של מחברים אחוריים לווידיאו, USB, רשת וכו ') וכן להיות תואם PCI יעשו זאת. ברור שהנהגים והתוכנה יהיו מותאמים אישית, אך הפצת לינוקס יכולה לעשות זאת בקלות, וחלונות יפעלו בקרוב גם ב- ARM.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...