שְׁאֵלָה:
מהו מעבד תקציבי טוב לשימוש בשרת ביתי?
Ajedi32
2015-10-11 05:59:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש לבנות שרת זול אך ניתן להרחבה שאוכל להגדיר במרתף שלי ולהשתמש בו כדי לאחסן גיבויים, להזרים מדיה (Plex) ולבצע שירותים שונים אחרים ברשת שלי.

בעוד לא התקשיתי בבחירת חלקים אחרים לבניין זה (כונן קשיח, מארז, ספק כוח), מציאת מעבד טוב גורם לי להרגיש מעט המום. ישנם פשוט יותר מדי גורמים העוסקים בקביעת מהירות המעבד כדי שאוכל לשפוט בקלות על סמך מפרט בלבד.

מהו מעבד תקציבי טוב שאוכל להשתמש בו למטרה זו? זה צריך להיות מהיר מספיק כדי לבצע קידוד מדיה בזמן אמת עבור Plex, ואני רוצה שיהיה חסכוני בחשמל מכיוון שאני מתכנן להפעיל את השרת הזה 24/7, אך מלבד זאת זול יותר טוב. גרפיקה משולבת תהיה בונוס נחמד מכיוון שזה יחסוך ממני צורך לרכוש כרטיס מסך בנפרד, אך זה לא הכרחי בהחלט מכיוון שאוכל להשיג כרטיס מסך זול במחיר של ~ 35 דולר בכל מקרה (השרת בדרך כלל פועל ללא ראש, אז אני לא לא צריך שום דבר מהודר ככל שהגרפיקה מגיעה).

איזה לוח אם יש לך? זה השפיע מאוד על איזה מעבד אתה יכול להשיג.
@Andy עדיין לא בחרתי לוח אם. התוכנית שלי היא לבחור קודם את המעבד ואז לבחור לוח אם טוב שתואם את זה.
ההמרה תהיה הדבר הגרוע ביותר שתעשה, אך זה יהיה תלוי מאוד בתבניות, ברזולוציות ובקצב המסגרות שאתה ממיר וממנה.
@James כן, לצערי אני לא בדיוק בטוח באילו פורמטים והרזולוציות אשתמש. כנראה לא 4k, אבל חוץ מזה אני לא ממש בטוח.
@Ajedi32, אתה צריך להחליט על הפורמטים שלך לפני שתוכל לדעת איזה מעבד נדרש. מעבד Intel Atom יכול להמיר קידוד ל- 320x240 MPEG-1 מבלי להזיע; בקצה השני, i7-3930K בעל שש ליבות אינו יכול להמיר בזמן אמת ל 2048x1536 h264.
@Mark נקודה טובה. למעשה לא הקמתי שרת Plex לפני כן (בין השאר בגלל שאני עושה את הבנייה הזו בגלל שאני רוצה להגדיר אחד כזה) אז אני ממש לא ממש בטוח באילו פורמטים להשתמש, אבל אני יכול לפחות לתת לך טווח פארק. סביר להניח שקבצי המקור יקרעו תקליטורי DVD ו- Blu-Rays, והפלט יהיה 1080p בכל הפורמטים המתאימים ל- Chromecast.
@Mark ההתקנה שלי ממש גמישה עכשיו, מכיוון שעדיין לא קניתי חומרה. אם אני צריך להתפשר בכדי לשמור על המעבד בטווח מחירים "תקציבי", זה בסדר מבחינתי, כל עוד אני משאיר את הדלת פתוחה לשדרוגים בעתיד. (מכאן מדוע אמרתי בשאלה "ניתן להרחבה").
האם Plex יכול להשתמש ב- QuickSync? זה מפחית * בעומס * את העומס / זמן שנדרש להמרת וידאו
@JourneymanGeek אני לא בטוח. עשה קצת גוגל אם כי ונראה שהתשובה הזו היא לא.
שתיים תשובות:
Journeyman Geek
2015-10-12 11:04:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Plex מציע ציון סיסמה של> 2000, ומציע core2duo ב -2.4 גיגה מינימום לזרם 1080P יחיד.

התחלתי להסתכל על האטום המודרני 'אדריכלות קלרונים אבל הם קצת חלשים מדי. אם אתה לא זקוק בזמן אמת, קידוד 1080p הם מעולים.

ככאלה במעבדים מודרניים, 'פנטיום' בעל ליבה כפולה המבוסס על ארכיטקטורת 'ליבה' יהיה אופציה נהדרת. אני בטוח שמישהו יציע שווה ערך ל- AMD, שככל הנראה יהיה מחיר ואולי אפילו תחרותי בביצועים, אך כפי שהוא, אינטל הופכת את המעבדים ל יעילים יותר, וטוב, אני מכיר אותם. / p>

בואו נדבר על עכשיו . אני נוטה להשתמש ב מדריכי תוספות לוגיים בבז כנקודת מוצא לבנייה חדשה. יש מבנה מינימלי המבוסס על ה- G3250 של אינטל, וש עולה על ציון הסימן הדרוש. ליבות כפולות, ואם אתה מוריד את התוספת ב- GPU, כל המבנה הוא תחת 300 דולר.

לשימוש עתידי קרוב, הליבה הכפולה, הכפול G3470 נראית אופציה טובה. זה מבוסס על skylake (כך שתוכל לנצל את כל התכונות החדשות והיפות שיש ללוח החדש יותר). ציון ה- Passmark עבור G3470 הוא 3,753. אמנם זהו חלק 'מהדור הבא', אך עבור שורה שרק מטפטפת לקמעונאות, כדאי לשקול שזה יהיה עיצוב הוכחה עתידי, שאותו תוכלו לשדרג לדור הבא, ולוחות אם עשויים לתמוך בדברים חדשים כמו m.2 ו- DDR4 אופציונלי. למעשה הייתי ממליץ על G3270, אם היה קיים.

אה, כן, מדריך הפלקון הזה בהחלט נראה שימושי. בדקתי מעבדי AMD מכיוון שיש להם מוניטין של ביצועים מרובי ליבות טובים לדולר, אך גם התרשמתי שמעבדי אינטל נוטים להיות יעילים יותר בחשמל. הוכחה לעתיד (אם זו אפילו מילה) חשובה גם כאן, אז בהחלט אבדוק את החלקים שציינת.
למען האמת, בחירת מעבד מורכבת הרבה יותר מבעבר. באותו יום בדיוק בחרת את המהירות הגבוהה ביותר עבור הכסף שלך וסיימת;)
כן, בגלל זה נגמרתי כאן. בתחילה פשוט השתמשתי ב- PCPartPicker, אך מצאתי שזה לא טוב מאוד להשוואה בין מעבדים מכיוון שאין לו אמות מידה או דרך טובה אחרת להשוות ביצועי מעבד. אז באתי לכאן. מאז גיליתי את cpubenchmark.net וזה טוב להשוואה בין ביצועי מעבדים, אך לא טוב בהשוואה בין גורמים אחרים כמו PCPartPicker, ועכשיו כשמסתכלים במדריך הפלקון זה נראה כאילו זה עשוי לעזור כנקודת התחלה טובה. עדיין באמת מסובך ...
timuzhti
2015-10-30 07:22:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שסטרימינג הוא אפליקציה מרובת הברגה, אני הולך ואציע שווה ערך ל- AMD, Athlon 860K, המבוסס על ארכיטקטורת Steamroller. זהו מעבד לא נעול, מודול כפול, 4 ליבות CMT, עם ציון סיסמא של 5617, הוא לא אמור להיות יקר בהרבה מהפנטיומים. אם אתה רוצה iGP, ה- A8-7670K הוא ההמלצה שלי, במחיר של כ -20 דולר יותר. שימו לב שהמעבד יהיה איטי יותר מכיוון שהוא צריך לשתף TDP עם הגרפיקה. אחרת, אתה יכול לרכוש GPU נפרד.

אני מציע לקרר שילך גם עם המעבד, משהו כמו Cryorig H7, כדי להזיז את 95 W החום רָחוֹק. יתכן שאפילו תעזני קצת יותר מדי.

ה- Athlon ו- A8 שניהם משתמשים ב- DDR3 RAM. אם תבחר ב- A8, הקפד להשיג זיכרון RAM מהיר, מכיוון ש- iGP תפקוד מהר יותר באופן משמעותי.

בסך הכל, ה- AMD אמור להיות מעט יקר יותר, וגם מעט מהיר יותר.

מעניין. אתה מצביע על נקודה טובה לגבי ביצועי מעבדי ה- AMD מרובי ליבות. אני קצת מודאג מיעילות החשמל אם כי בהתחשב ב- TDP של אותם מעבדים. אני גם לא בטוח מדי לגבי הפוטנציאל להרחבה עתידית, מכיוון שלא ראיתי הרבה מעבדי AMD מהירים יותר המשתמשים בשקע FM2 +. (כלומר אצטרך להחליף את לוח האם כדי לשדרג, נכון?)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...