שְׁאֵלָה:
פיתרון זול לתקשורת לייזר נקודה לנקודה
peterh - Reinstate Monica
2015-09-12 21:37:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מחפש דרך לבנות ערוץ תקשורת דו-כיווני בין מארחים מרוחקים (רחוק), בערפיח חשמלי גדול (עיר גדולה), אך כאשר מזג האוויר נקי ברובו (יום גשום כלשהו אינו מהווה בעיה) .

אני חושב שזה יכול להיפתר בקלות יחסית באמצעות מנהור rs232 באמצעות לייזר מאופנן, ומנהור ppp לתוך rs232 הזה.

למרבה הצער, חיפוש אחר פתרונות לייזר שונים, מצאתי רק פתרונות תעשייתיים ושום דבר בגודל התקציב הביתי.

האם הם קיימים? הטכנולוגיה שלה כנראה לא מורכבת בהרבה, כבקר טלוויזיה אינפרא אדום.

לאיזה טווח ורוחב פס אתה מכוון?
@CeesTimmerman כמה ק"מ. פחות מ -5.
שתיים תשובות:
Cees Timmerman
2015-10-07 16:19:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכשיר Nikon Coolshot 20 6x20 Laser Rangefinder הוא עמיד למזג אוויר, מכוון בקלות ועובד עד 500 מטר, תמורת 166.95 דולר ארה"ב. שימוש באחד מאלה בכל קצה אמור לאפשר תקשורת של עד קילומטר אחד, בתנאי שתוכל לשנות אותם: electronics.stackexchange.com אמור להיות מסוגל לעזור.

עדיין זול יותר Ronja (גישה סבירה אופטית קרוב למפרק), במחיר של 60 דולר ארה"ב + 70 שעות עבודה לקישור תקשורת אופטי של 10 מגה לשנייה במרחקים של עד 1.4 ק"מ. לייזרים במקום נוריות LED עשויים להכפיל את הטווח ל 3.0 ק"מ, או יותר אם הם מורשים או פזיזים.

הטובים ביותר האפשרות הזולה ביותר תהיה WokFi:

אנטנות WokFi מיוצרות מכלים מטבחיים קעורים נפוצים או מכיסוי כלים (שאינם צריכים להיות פרבוליים לחלוטין); ווקים אסייתיים מועדפים מכיוון שיש להם צורות הכי קרובות לפרבוליות. אנטנת Wi-Fi מסחרית, לרוב דונגל Wi-Fi USB, תלויה מול הכלי, מחוברת באמצעות כבל למחשב.

Medium WokFi setup

רווחי WokFi הם בדרך כלל 10+ dB, עם הגברת טווח, ולכן יכולים להיות פי 16-32 מעל מתאם USB חשוף. טווחים (LoS) הם בדרך כלל 3–5 ק"מ , אם כי זוג מיושר של מערכי מקמ"ש מקבילים לנקודה דומים עשויים להתקרב ל -10 ק"מ לאורך נתיב ברור. בנוסף, אנטנות WokFi משופרות מסוימות, ואנטנות המיוצרות באמצעות עודפי צלחות לווין עגולות או סגלגל בקוטר 3 עד 3 מטר, מאפשרות טווח גדול עוד יותר, עד 20 ק"מ.

אני חושב שאולי התבלבלת בין מה שה- OP מבקש. ההמלצה שלך היא על מוצר המודד מרחק ליעד. ה- OP רוצה להעביר נתונים בין שתי נקודות. כמו כן, הרעיון לכוון שני מכשירי לייזר כף יד זה לזה לתקשורת הוא מעט לא מעשי.
הם שולחים ומקבלים פעימות לייזר; מפרטי השאלה אני מניח ש- OP מכירה את שינוי החומרה.
אנטנות מכוונות במיוחד עשויות לדרוש הפחתת כוח השידור של מכשיר WiFi על מנת לעמוד בחוק הפדרלי האמריקני 47 CFR 15 (מוסדר כחלק 15 על ידי ועדת התקשורת הפדרלית בהתאם להנחיות המוסברות ב https://afar.net/tutorials/fcc- חוקים /), החוק הלאומי הקנדי (RSS-210 של תעשיה קנדה) והחוק הלאומי של מדינות אחרות.
Adam Davis
2015-11-04 20:36:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנא קרא את האתר כולו, מה שאמור לפסול אותך במהירות מהרעיון שהטכנולוגיה פשוטה.

המציאות היא שתקשורת לייזר במהירות גבוהה (כלומר איטית בסטנדרטים של ימינו 10 מגה לשנייה) היא בכלל לא טריוויאלית, ובמיוחד לאורך המרחקים שאתה צריך. יש כל כך הרבה פשרות הקשורות לדרך האופטית לבדה שתוכלו לבלות חודשים או שנים בניסיון לתכנן משהו שיתחבר בכלל, לעולם אל תיספק קישור אמין. למשל, האם אתה בוחר סטייה נמוכה יותר, שמקבלת יותר כוח לנקודת הסיום, אך פירושה שאם שני הקצוות נעים יותר ממיקרומטר אז הקשר אבד, או שיש לך סטייה גדולה יותר שהופכת את הכוונה פחות קריטית, אך מספק כוח כה נמוך שאתה מתקשה לקבל?

זהו רק אחד מבין רבים, הרבה פשרות והפסדים בתחום הנדסת הנתיבים האופטיים, ואפילו לא נוגע במגברים הנדרשים עם רעש נמוך ואלקטרוניקה, וגם לא ממשק השכבה הפיזית לרשתות או למחשבים המעורבים בתקשורת. זה גם מתעלם מהתקנות של פליטת לייזר בעיר.

בכל מקרה, אם הדרישות שלך הן

  • תקשורת לייזר
  • מרחק של עד 5 ק"מ
  • גודל תקציב הבית

ואז התשובה לשאלתך, "האם הם קיימים?" היא לא.

אנא בדוק את התשובה האחרת, לי זה נראה די טוב. בכל אופן, לא ברור לי, מדוע התקשורת הדו-כיוונית תהיה סטופר. "גודל התקציב הביתי" אינו מגבלה ברורה במיוחד, והתקשורת הדו-כיוונית רק מכפילה את המחיר. במילים אחרות: אם קיימת תקשורת חד כיוונית בגודל התקציב הביתי, מדוע לא אוכל לקנות מהם שתיים לשני הכיוונים?
@peterh שיניתי את התשובה שלי מעט - לא התכוונתי להדגיש שתקשורת דו כיוונית תהיה הרבה יותר קשה מדרך אחת. מה שהייתי צריך להדגיש הוא שהפסדי נתיב אופטיים, אפילו ביום בהיר לכאורה, הם משמעותיים, ויש כל כך הרבה נושאים אחרים שפתרון זול אינו סביר, ובוודאי שאינו קיים למעט מהנדסי האלקטרוניקה והאופטיקה סופרים את מאות שעות העבודה שלהם כ"חינם ". "תקציב ביתי" ו"פחות מ -5 ק"מ "אינם קיימים אפילו לתקשורת חד כיוונית - אלא אם כן זמנך פנוי ואתה מומחה.
@peterh אפילו פיתרון ה- ronja אינו מגיע למחצית מרחק זה ודורש זמן ומומחיות משמעותיים לבנייתו.
אם לא אכפת לך מהחוקים והאתיקה, אתה יכול להשיג לייזר בכיתה 3B כדי להסיח את דעתך של אנשים וחיישנים [הרבה יותר מ -6 ק"מ] (http://www.lasersafetyfacts.com/resources/Laser-hazard-distance-chart.pdf ).


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...