שְׁאֵלָה:
מהו מחשב נייד עמיד המכוון לכל החיים 10 שנים?
enigmaticPhysicist
2015-10-06 08:59:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה שבימים אלה לאנשים (וכך גם ליצרני מחשבים ניידים) לא אכפת כמה זמן מחשב נייד מחזיק מעמד, מכיוון שלדעתי לא אכפת להם כמה בזבזני לקנות חדש בכל שנה-שנתיים.

ובכן, אני כן. אני מבין שבהתאם לבחירות הקנייה שלי, אוכל להשקיע בערך אותו סכום כסף בקבלת מחשבים ניידים זולים אחת לשלוש שנים ולא למחשב נייד עמיד כל עשר שנים. זה לא קשור לכסף. זה על צמצום טביעת הרגל האקולוגית שלי והפסולת האלקטרונית שלי. (למעשה, זה יהיה על כסף אם ה עלויות הסביבתיות הנסתרות של ייצור שני מחשבים ניידים נוספים לאדם כל עשר שנים יטופלו כראוי על ידי ממשלותינו באמצעות רגולציה. אבל הם לא. אז אני אצטרך לבצע חשבונאות בעצמי.)

אדם ישר יודה שמשחקים בעלי עוצמה גבוהה למרות המחשבים הניידים עושים את אותו הדבר במידה רבה כבר כעשר שנים ושם למעשה לא היה צורך ממשי להגדיל את הביצועים במשך זמן רב, למרות מה שיצרני המחשבים הניידים ומיקרוסופט אומרים. זו הסיבה שאני חושב שעשר שנים הן יעד הוגן להצבת חיי המחשב הנייד הבא שלי. האם יש מחשב נייד כלשהו עם אחריות שמתקרב לזה? מה הכי טוב שיש כרגע? האם ישנם מחשבים ניידים ישנים יותר (שנתיים אולי) שאף שאחריותם אינה מכסה את המשך השימוש, הם עמדו במבחן הזמן וידועים בעמידותם?

הנוכחי שלי - IBM Thinkpad X40 - הוא בעצם על הישן הזה עכשיו. למרות שזה עדיין עובד מדהים טוב, בגלל העצלנות הכללית של האנשים שכותבים את התוכנה המיינסטרים יותר אני צריך להפעיל עליה הפצת לינוקס קלה (archlinux) כדי להשיג ביצועים טובים למדי. זה נהיה יותר ויותר מעצבן. מכאן החיפוש הזה אחר תחליף.

אז לסיכום,

 • עמיד. חיים של 10 שנים. עם עדיפות יהיה עדיף, אבל אני מבין שזה כמעט בלתי אפשרי כרגע בענף זה. ללא אחריות, שיעור הכישלונות הנמוך ביותר לשנתיים האפשרי יצטרך להספיק. ניסיון ממקור ראשון אנקדוטלי סובל מהטיה של הישרדות (רק תחשוב על אפקט fanboy של אפל), ולכן עצות כאלה אינן מהימנות.
 • מתאים לשימוש כללי, כלומר WWW עם javascript, HTML5 ווידאו, וזה בערך הדבר הכי קשה שהמחשב הנייד הזה יצטרך לעשות אי פעם. כל משחקים רבי עוצמה חדשים הם מיותרים לחלוטין, וכנראה בלתי אפשרי בכל מקרה, מכיוון שהייתי מריץ לינוקס.
 • מסוגל להריץ לינוקס. זה כמעט מובטח, אם כי, אז אל תנמיך מכונה מסוימת שיש לך בראש מכיוון שאתה לא בטוח בנושא.

ישנם דברים אחרים שהופכים מחשב נייד טוב - חיי סוללה טובים, מחיר נמוך, נחמד וקליל וכו '. כל זה נחמד, אך אופציונלי בהחלט, במיוחד מכיוון שרבים מתחרים ישירות עם אמינות ועמידות, במיוחד מחיר ומשקל.

היי אניגמטי, למרות שזו שאלה נהדרת, מה שאתה מחפש עדיין מעט מעורפל. האם תוכל לפרט כמה מפרט נוסף שתרצה במחשב הנייד שאתה מחפש?
רק כדי להדהיד את הנקודה של אדם. אם אתה יכול להצביע על כמה דרישות ספציפיות, זה באמת יכול לעזור לנו לענות על שאלתך.
למה אתה צריך מחשב נייד ל -10 שנים? מה גורם לך לרצות את זה (לעומת למשל מחשב נייד במחיר נמוך יותר שתוכל להחליף בקלות בעוד 5 שנים)?
@Adam, הוסיף את רשימת המפרט שרצית. צדקת בקשר לזה.
@enderland, הוסיף רציונל נוסף למה אני רוצה מחשב נייד שיימשך כל כך הרבה זמן. שאלה הוגנת לשאול.
כל המלצה של מחשב נייד הידוע כמי שעמידה מספיק כדי להחזיק מעמד למשך 10 שנים, פירושה בהכרח מחשב נייד שנמצא למכירה לפני 10 שנים ויותר. לא סביר שמחשבים ניידים כאלה עדיין ימכרו היום. גם אם היצרן עדיין מייצר מחשב נייד עם אותם מפרט אין שום ערובה שהוא עשוי מאותם רכיבים. בנוסף כל המלצה על עמידות תסבול מהטיה בשרידות.
המלצות המבוססות על שיעורי כישלון לשנתיים לא יסבלו מהטיה. אני מניח שמחשב נייד עם שיעור כישלונות נמוך לשנתיים יהיה בשיעור כשל נמוך של 10+ שנים - לרוב נכון. אתה צודק. אף מחשב נייד לא נמצא בייצור רציף במשך 10 שנים. אולי ביום מן הימים...
ארבע תשובות:
Journeyman Geek
2015-10-20 10:57:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מחשבי מחשבה הם הבחירה הטובה ביותר כאן. הייתי הולך על סדרה בסיסית ומיינסטרים כמו סדרת T (מעל סדרת X או סדרת W), מכיוון שהמחירים שלהם הם קצת יותר סבירים. הייתי הולך עם דגם ללא גרפיקה של nvida, פשוט גורם למודל פשוט יותר ש פחות דברים נכשלים . הפעלתי את סדרת R (הגרסה ה"זולה יותר "הישנה של סדרת T) במשך שנים, ואיכות הבנייה הייתה בדרך כלל בסדר. הימנע מסדרת E, אין להם הרבה מהתכונות המדהימות שיש בלוח מחשבה נכון.

יש לי 3, אחת ישנה, ​​אחת מבוגרת שעצם ירשתי, ועוד אחת חדשה יחסית, וכולן מסתדרות בסדר. אני מאמין שיש לי גם כזה שלמעלה מ -10 שנים שצריך להשתמש בו אם הכונן הקשיח לא מת.

מחשב נייד ל -10 שנים לא יהיה בלי בעיות קלות . אתה בטח תרצה אפשרות לשדרג אותו, ו / או להחליף חלקים לאורך זמן. מחשבי מחשבה מעוצבים למעשה כך שרבים / רוב החלקים ש יכולים להיכשל במהלך חיי המערכת ניתנים להחלפה בקלות. מחשבי מחשבה הם בערך ה תחזוקה ה התחזוקה ביותר בשוק.

ה- R61 שלי כמעט בן 10 שנים הוא די מלאי, אם כי אני שוקל להחליף את הכונן ל- SSD. באמצעות לוח מחשבה ניתן לשדרג או להחליף את ה- RAM לפי הצורך מבלי לקרוע את כל התיבה. (ה- R61 שלי יכול להשתמש במעט יותר זיכרון RAM, יש לי רק 1GB). שדרגתי אותו מ- XP לחלונות 7 לחלונות 10, והוא פועל בסדר, ושימושי מאוד (אני פשוט מפונק על ידי המערכות החדשות שלי). לילדה הזקנה יש רגליים

ישנם מעטים חלקים אולם עשויים להיות מסובכים. סוללות מחזיקות מעמד כ 2-3 שנים. נראה שלנובו משתמשת בחבילות סוללות חיצוניות סטנדרטיות למדי ובדיקה מהירה בגוגל מציעה שהן זמינות באופן מקוון. אם המחשב הנייד שלך הוא דיווה שולחני זה סיפור אחר. יציאות הטעינה הצהובות בדגמי USB 3.0 מקדימים נטו להישבר לי. בסופו של דבר הדבקתי אותו בחזרה וזה היה בסדר מאז. דגמי ה- USB 3.0 צריכים להיות בסדר מכיוון שהם מחליפים את יציאת הטעינה ביציאת USB 3.0 והם אינם משתמשים בפלסטיק המחורבן של d00m.

לא משנה מה תקבל, לוח מחשבה נכון יהיה יחידה מכנית מוצקה וללא בעיות.

belford
2015-10-06 15:01:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני ממליץ על Lenovo Thinkpad W520. כפי שאתה בוודאי יודע, לנובו רכשה את עסק המחשבים האישיים של יבמ ואת המותג ThinkPad בשנת 2005. T43 / p & T60 היו אחת היחידות שעוצבו לאחרונה על ידי יבמ.

הערה: אני הבעלים של המחשב הנייד הזה והוא רק ההשקפה האישית שלי. עמדתי בפני בחירה דומה - תחנת עבודה סולידית שתחזיק מעמד לאורך שנים. קניתי אותו כמחשב נייד מחוץ לחכירה במחיר של 400 דולר. לעניות דעתי יהיה קשה מאוד להשיג משהו טוב יותר עבור הכסף הזה. המחשב הנייד הזה כבר בן 4. התשובה מבוססת על דגם 4284XXX.

מפרט (לגרסאות: 4284W85, 4284E57, 4284B26, 4284A35):

 • מעבד: Intel i7 -2820QM עם ארבע ליבות
 • גרפיקה: Nvidia Quadro 2000M, HD 3000
 • זיכרון: 8 ג'יגה-בתים DDR3-1333 / PC3-10600 (זיכרון מרבי: 32 ג'יגה-בתים)
 • זמן ריצה מרבי של הסוללה: עד 10.80 שעות (9 תאים) או עד 21.6 שעות (9 תאים בתוספת סוללת פרוס)
 • כונן קשיח: 320 ג'יגה בייט (ATA / 300, 7200 סל"ד סידורי)
 • גודל מסך: 15.6 "(Active Matrix TFT Color LCD, 1920x1080, תצוגה נגד סנוור)

מה שמבדיל את הדגם הזה מהמחשב הנייד הצרפתי האופייני: >

 • משענת כף היד אינה מתכופפת בקלות יתרה בלחץ
 • צירים מוצקים
 • ניתן לפתוח את התצוגה עד 180 מעלות

מקלדת Thinkpad קלאסית עשויה להיות יתרון עבורך. בדוק את ההבדל כאן.

וידאו של Unboxing

גלריית מוצרים

enter image description here

מעניין מאוד. איך קונים מחשב נייד מחוץ לחכירה?
אתה יכול למצוא אותם אפילו ב- eBay. פשוט קרא את התיאור - חברות רבות משתמשות בסוג זה של תחנת עבודה ניידת ולכן יש הרבה כאלה משופצות וכו '... קניתי מחשבים ניידים רבים בדרך זו - כל אחת מהן הייתה יד שנייה והחלפתי כונן קשיח בלבד. אתה יכול לקנות אותו גם ללא דיסק קשיח ואז לקנות SSD ולהתקין את מערכת ההפעלה המועדפת עליך. אם לא אכפת לך מכרטיס גרפי, תוכל לבחור ב- T520 שהוא זול יותר: http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-Thinkpad-T520-Notebook.51596.0.html
Ricky Marshall
2017-09-28 15:37:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין המלצות ספציפיות לדגם המחשב הנייד, אך להלן מספר טיפים. אם אתה רוצה שהמחשב הנייד יוכל להריץ את רוב התוכניות שהוכנו 10 שנים בהמשך הדרך, תרצה לבחור דגם חדש יותר מאשר ThinkPad (בהנחה שאתה מריץ את Windows). אז ..

 1. בחר דגם עם חומרה חדשנית (מפרט).
 2. מחשבים ניידים ברמה מסחרית עם תכונות נגד גניבה ייבנו לעיתים קרובות בצורה מאוד יציבה. לעיתים קרובות יש להם נקודה מבנית מרכזית מאוד יציבה לחיבור כבל אבטחה (לאבטחה במקום פומבי או בכל מקום שהוא עשוי להיגנב). נקודה מבנית זו היא תמיד פלדה מוצקה ולעתים קרובות היא משתרעת סביב הרכיבים הפנימיים כך שחוט חזק על חיבור הכבל לא יפגע קשות במחשב הנייד. .
 3. מכונה המאפשרת overclocking תאפשר גם underclocking, מה שיכול לשפר באופן דרסטי את חיי החיים של הרכיבים.
 4. נסה לקנות ברמה הגבוהה ביותר של כל יצרן נתון. המוצרים הנמוכים שלהם בכיתה נמוכה ובינונית לרוב פגומים בכוונה.
 5. השג מחשב נייד עם מסך זכוכית או אקרילי. (בניגוד למסכי ה- LCD עם קשת קשת). מלבד קל יותר לניקוי, משטח המסך המוצק מסייע במניעת כיפוף קל המתרחש בעת פתיחת "המכסה". כמו כן, מכסה שנפתח בצורה חלקה עם התנגדות כבדה מתמדת אליו בדרך כלל מחזיק טוב יותר את משקל המסך. אתה לא רוצה מחשב נייד שמנסה להתקפל לאחור בכל פעם שאתה מניח אותו.
 6. נסה את המקשים במקלדת, אם לחיצה על צד אחד של המקש גורמת לצד השני להרים, זה מקלדת דקיקה עם לחץ לא אחיד המופעל על המגע הפנימי. אלה יכולים בסופו של דבר לדרוש לחיצה קשה מאוד לתפקוד, ואז להישבר לשניים, ועשויים לדחוק בכם אגרוף א-פצצה בכל הלוח בתסכול.
 7. הימנע מכל דבר עם לחצנים המופעלים למגע. כלומר כפתורים שחשים אצבע וחסרים מנגנון כפתורים ממשי. אלה בסופו של דבר נכשלים כל הזמן.
 8. ודא שיש מאוורר אחד לפחות עבור המעבד. מחשבים ניידים ללא מאוורר פועלים לאט או פועלים חם.
 9. כבד יותר פירושו בדרך כלל עמידות פיזית רבה יותר. חפש דגמים בעלי גימור מתכת סביב כל הקצוות, ופלסטיק באיכות גבוהה במקום אחר.
 10. אם בכלל אפשרי, הימנע ממשטח מגע מרכזי גדול. זה נהיה פחות בעיה מאחר ועיצוב לוח המגע משתפר, אך שפשוף מתמיד של כפות הידיים על לוח המגע יתיש אותו. בדוק את לחצני העכבר השמאליים והימניים של לוח המגע בדיוק כשבדקת את המקלדת.
 11. לבסוף, לא משנה מה תבחר לקנות, יהיה עליך לטפל בזה היטב.

  • הנחת מחשב נייד על משטח לא אחיד לאורך זמן תגרום לעיוות הגוף.
  • שימוש במחשב כשהמסך פונה לשמש כל הזמן יגרום לבעיות תצוגה כמו דהייה ושינוי צבע.

  • אוברקלוק יכול להפחית את המעבד אורך חיי / GPU, במיוחד מעל 10 שנים.

  • הפעלת כוח גזירה על כונן אצבע USB שמבצבץ מהמחשב הנייד שלך עלול לפגוע ביציאת ה- USB (בדרך כלל נזק רב יותר לכונן).
  • הפעלת המחשב הנייד כשהוא מחובר לחשמל במשך תקופות זמן ארוכות בזמן שהסוללה נטענת מלאה, תהרוג את הסוללה (כלומר, תפחית את קיבולת הסוללה לפחות משעה). זה יכול להיות מייגע להימנע ויכול לקרות ללא קשר בשל מספר גורמים, לכן הייתי סומך על החלפת הסוללה פעם או פעמיים במהלך עשר השנים האלה אם חיי הסוללה חשובים לך.
  • מתן אפשרות למאוורר צריכת החסימה (לרוב על ידי בגדים או רהיטים, בסופו של דבר על ידי אבק) תגרום למעבד להתחמם ולבסוף להיכבות. בעוד שרוב המחשבים הניידים יכולים לשרוד את זה קורה לעתים קרובות למדי, אני לא בטוח שזה יעזור להשיג חיים של 10 שנים.
  • אולי פעם בשנה, פתח את המחשב הנייד ונשוף או שאב את כל האבק. הקפד להשתמש בכלי פלסטיק כדי לפוצץ הצמדה וקליפים מפלסטיק. השתמש במברגים בגודל נכון (ללא התנודדות) כדי למנוע הפשטת ראשי בורג. אל תהדק יותר מדי ברגים, הם רק צריכים להיות מהודקים מספיק כדי לא להתנועע. קרא את הוראות שימוש, או יותר טוב מדריך שירות ספציפי לדגם המחשב הנייד. כל דגם מחשב נייד מציע חווית פירוק / הרכבה חדשה לגמרי, ועוקב אחר הוראות היצרן יעזור למנוע שבירה של משהו.

אם אתה רוצה משהו באמת עמיד, חפש מחשבים ניידים בשטח או מחשבים ניידים צבאיים / אכיפת חוק שלעתים קרובות משוריינים, ובעלי מסגרת מוצקה. לחלקם אפילו חללי הריק שלהם מלאים בקצף להתנגדות לזעזועים, כך שהם ממשיכים לעבוד למרות שנשמטו, הושלכו סביב, נדרסים ... נורו וכו '

אתה כן מבין שה- ThinkPads הנוכחיים קיימים נכון (עם עלייה אדירה של 20% בביצועי המעבד ו ... בערך אותו גודל RAM)? ו- OP אכן ציין את לינוקס.
Dale Mahalko
2017-12-07 12:14:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין לי שום מותג ספציפי להמליץ ​​עליו, אבל יש לי הערה על כשל ברכיבי המחשב הנייד.

אחד הגורמים העיקריים למוות של מחשב נייד הוא כשל בסופו של דבר בכבל הווידיאו שעובר מהתחתית גוף המארז לתוך המכסה העליון.

ברוב המחשבים הניידים מדובר בכבל זעיר בקוטר של 1-2 מ"מ עם כ -20 מוליכים בודדים בגודל שיער דחוסים בתוכו, העובר באמצע אחד הצירים .

בכל פעם שאתה פותח או סוגר את המכסה, אתה מסובב את המוליכים האלה בצורה צירית, ולאחר פיתול ופיתול של כ -300-500 פעמים הם הולכים להישבר. כעת המסך יהבהב לסירוגין לסירוגין כאשר החוטים השבורים נוגעים מדי פעם או נפרדים.

אם אתה רוצה חיים ארוכים למחשב נייד, תחפש כבל ציר הווידאו החלופי הזה כשהמחשב הנייד חדש ותקנה כארבעה מהם לשימוש עתידי, להתקנה כל שלוש שנים בערך, כאשר הכבל נשחק והחוטים הזעירים נשברים.

,

השגת כבל זה כ חלק חילוף עשוי להיות קשה למדי, מכיוון שהוא לא יכול להיות זמין אלא אם תפנה ישירות למוקד תיקוני אחריות מורשה שיכול להשיג חלקי תיקון אלה ישירות מהיצרן.

ניסיתי בעבר לעשות זאת עם כמה ממחשבים ניידים מהמשחקים הגבוהים יותר מכיוון שלאלה יש אורך חיים עתידי פוטנציאלי שנמדד במשך עשרות שנים, והכישלון ביכולת לקנות חלקי כבל צירים לווידיאו סיים את העניין שלי באותו מותג מחשבים ניידים למשחק.

כשהמחשב הנייד הוא בן 4 בן + שנים ומחוץ לייצור בהחלט לא תמצאו את החלק הזה חדש בשום מקום מכיוון שהוא מותאם אישית לכל מחשב נייד אין תחליף כללי. אבל אולי אתה עלול למצוא את זה בשימוש, עם כ -200 כיפופים שכבר נמצאים בו, וחיים קצרים שנותרו לפנינו.

,

יש יוצא מן הכלל לזה שראיתי ב- IBM מחשב נייד ThinkPad z60M, שבו במקום כבל הציר הנסתר הזעיר, יבמ במקום זאת השתמש בכבל סרט צהוב-כתום וגמיש ברוחב כ -3 ס"מ, מהגוף ועד המכסה.

כבל סרט זה עמיד במיוחד, והמחשבים הניידים הגיעו לגיל 10+, ואף אחד מכבלי סרט התצוגה מעולם לא נכשל למיטב ידיעתי.

אני לא יודע אם כבל הווידאו השטוח הכתום השטוח הזה. העיצוב הועבר לכל אחד ממחשבי Thinkpads של המותג לנובו.

מעניין מאוד, דייל. זה עשוי לעניין אותך לדעת שה- IBM Thinkpad X40 שלי למעשה כולל את אותו העיצוב של כבל סרט גמיש שעליו אתה מדבר. הגישה שלך עוררה בי השראה לקנות מגן מסך לטלפון שלי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...