שְׁאֵלָה:
האם ישנם מכשירי NAS בעלות נמוכה שיכולים לפעול כשרת אינטרנט?
totymedli
2015-09-10 02:30:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רכישת שרת מלא היא יקרה לרכישה וגם לתחזוקה. כאשר מכשירי NAS הפכו פופולריים הם נותנים לנו את ההזדמנות לקבל שרתים שקל לרכוש וזולים לתחזוקה במיוחד כשמדובר בצריכת חשמל.

זה גם יתר על המידה להשיג שרת מלא עבור איש קשר אישי. או אתר עם מעט תנועה, כך שאם מישהו ירצה לארח אתרים משלו אך לא ברמה המקצועית או ללא תוכנית אירוח (LAN בלבד או אוטומציה ביתית) אז NAS יכול להיות פיתרון טוב בין מדף שרתים בארון לבין שירות הניתן על ידי חברת אירוח, במיוחד ש- NAS נועד להיות יעיל בחשמל, קל לתחזוקה, שקט, להיות מנוהל 24/7, שלא לדבר על התמיכה ב- RAID.

כמה מהם מכשירי NAS זולים שיצרו שרת אינטרנט טוב שיכול לשרת מקסימום כמה מאות מבקרים ביום ויספק חופש של שרת רגיל אך בקנה מידה קטן יותר. משהו שמאפשר לך להתקין טכנולוגיות שונות המשמשות בפיתוח אתרים (לא רק PHP ו- MySQL). אפשר לתת גישה ל- SSH ויש לה מערכת הפעלה שהיא (מבחינת האפשרויות) הקרובה ביותר למערכת הפעלה של שרת "רגילה" כמו Debian או CentOS.

עלות נמוכה פירושה שהיא זולה יותר ממחשב שולחני המשמש את המשתמש היומיומי הממוצע במדינות העולם הראשון.

האם אתה יכול לבטא עלות נמוכה במטבע כלשהו (מלבד מחשבים אישיים :))?
האם אתה מוכן להכין בעצמך? התכוון מחדש למחשב ישן יותר וכו 'יחסוך לך מעט.
האם פטל פטל שפועל באמצעות כוח USB (כלומר מקסימום 5W) יהיה אופציה? אתה מקבל מכונת לינוקס מלאה (או אם אמיצה מכונה משובצת של Windows 10) והיא שקטה לגמרי.
שתיים תשובות:
szoszk
2015-09-10 03:15:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש ב- Raspberry Pi למטרה זו (לא ממש אירוח אתרים, אבל השתמשתי בו רק לצורך בדיקה, וזה עובד בסדר). זה פיתרון די טוב, כי אתה יכול להפיק ממנו יותר מאשר רק NAS עם שרת אינטרנט אם אתה רוצה.

למטרתך אני ממליץ על ה- Raspberry Pi 2 מכיוון שיש לו ביצועים טובים יותר וכנראה שהוא צריך התמודד עם כמות המשתמשים שלך בקלות.

זכור גם שביצועי האתר שלך מושפעים ממהירות החיבור שלך (העלאה והורדה), ואתה זקוק לכמה מיומנויות לינוקס בסיסיות להגדרתו.

יש גם מערכות עצמות אחרות שיכולות להיות טובות, אבל אין לי ניסיון איתן.

ה- Raspberry Pi 2 החדש שהוא מהיר וגדול משמעותית מהדגם הקודם יכול גם להריץ את Windows 10 מוטבע. לא ניסיתי את זה.
אבל איך הם מתמודדים עם NAS?
JohnB
2015-09-10 03:16:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כבר הצעתי המלצה של NAS כתגובה לשאלה זו, ואשמור על אותה המלצה למצבך.

QNAP ומכשירי NAS מסחריים אחרים הם פשוט מכונות לינוקס קטנות עם מערכות הפעלה מותאמות אישית כדי להפוך את התצורה והניהול לידידותיים לצרכנים. כברירת מחדל, התקני QNAP מוגדרים כשרתי אינטרנט. כל הניהול והתצורה ניתנים לטיפול באמצעות ממשק המשתמש של המכשיר. הדגמים בעלות נמוכה (כגון TS-231) יוטבעו במהירות על ידי אתר המוגש באופן דינמי עם תעבורה גבוהה, אך עבור משהו פשוט הביצועים צריכים להיות מתאימים.

התנאי הוא שייתכן שלא קבל את תוכנת השרת העדכנית והגדולה ביותר הזמינה כחבילה קלה להתקנה. לדוגמה, הנה אילו "אפליקציות" אני יכול להתקין כרגע תחת "כלים למפתחים":

QNAP App Center

שים לב לגרסאות עבור שירותים אלה מאחורי הסניף הנוכחי. אם אתה בהחלט זקוק לעדכון האחרון, יתכן שתצליח להתקין אותו ידנית באמצעות SSH. אם אתה מעוניין במשהו קצת פחות DIY, קיימות גם אפשרויות התקנה קלות עבור מערכות CMS פופולריות רבות.

QNAP App Centerשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...