שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לקבוע אם מכשיר ספציפי עובד עם לינוקס לפני שקניתי אותו?
JonasCz - Reinstate Monica
2015-09-10 16:44:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink
נניח שאני רוצה לקנות מכשיר USB זול שעושה X. אני גם רוצה שהמכשיר הזה יהיה תואם לינוקס.

הבעיה היא שבמקרים רבים, מכשירים כאלה עשויים להיות כלליים או ללא מותג. , וייתכן שלא יהיה מידע רב עליהם באינטרנט שיעזור לי להבין אם אחרים השתמשו במכשיר המסוים בהצלחה עם לינוקס.

כמה דוגמאות:

  • התקני לכידת וידאו USB או מקלות טלוויזיה,

  • כרטיסי קול

  • התקני WiFi

  • מליונים של דברים מדהימים אחרים

האם יש דרכים (לנסות) לקבוע אם מכשיר זה תואם לינוקס לפני שקונים אותו?

אני זוכר במעורפל שקראתי שאפשר להסתכל במנהלי ההתקנים של Windows אחר רמזים לגבי השבבים המשמשים, ואז למצוא אם אלה תואמים לינוקס, האם זה אפשרי?

יש חנויות שיציעו החזר מלא במהלך 14 הימים הראשונים אם יתברר שהמכשיר לא עובד עם לינוקס. אם אתה מבקש את זה, אתה יכול אפילו לקבל את זה בכתב.
בעיה זו שונה מאוד עבור סוגים שונים של מכשירים. הגבלה ל- USB לא מצמצמת את זה כל כך הרבה. לסוגים מסוימים של ציוד היקפי יש פרוטוקול סטנדרטי כך שכל ציוד היקפי יפעל. אחרים הם בלגן של גרסאות קושחה שאינן תואמות שנמכרות באותו המותג (או שלא).
אני חושב שזו שאלה טובה, אבל אני חושב שעדיף שיהיה במקום אחר, אולי Super User.
נסה למצוא מכשיר זה ב http://linux-hardware.org/?view=search ולחקור את היומנים (dmesg, xorg.log, hwinfo וכו ') עבור מנהלי התקנים ושגיאות.
אחד תשובה:
#1
+6
Fabian Fagerholm
2015-09-10 18:49:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבעיה בהתקני USB מסוג זה היא שקשה מאוד לדעת באיזה שבב הם משתמשים בפועל. התקנים מסוימים באותה סדרה עשויים אפילו להשתמש ברכיבים שונים אם היצרן הצליח להשיג רכיב שונה במקצת במחיר זול יותר. לאחר מכן הם ישלחו מנהל התקן של Windows התומך בווריאציות השונות של רכיבי החומרה.

יתכן שניתן יהיה ללקט משהו על השבבים המשומשים על ידי התבוננות במנהלי ההתקנים של Windows או Mac. מה שאתה מחפש הם מחרוזות שתוכל להתאים למנהלי ההתקנים הקיימים של לינוקס.

עם זאת, לפני שתעבור את הבעיה, תוכל לעשות את הפעולות הבאות:

  1. ראה אם ליצרן או למוכר יש אזכור כלשהו לתאימות לינוקס, בתיעוד הזמין, בחומר השיווקי או בפורומים המקוונים.
  2. חפש באינטרנט את אחד מתנאי השיווק של המכשיר כדי לראות אם מישהו אחר כבר ניסה. באמצעות אותו עם לינוקס.
  3. חפש באחד ממאגרי הנתונים של מנהלי ההתקנים של לינוקס. ישנם מספר זמינים (ויש כאלה שמציגים גם מערכות הפעלה אחרות), כגון http://www.linux-drivers.org/, https://wiki.debian.org/Hardware, https://h-node.org/, ו https://www.linuxquestions.org/hcl/.
  4. ol>

    באופן כללי, אם היצרן לא מצהיר על תמיכת לינוקס במכשיר, רוב הסיכויים שהוא לא יעבוד טוב מאוד גם אם ישנם מנהלי התקנים של לינוקס. ואז, גם מכשירים עם תמיכת לינוקס מוצהרת לא תמיד עובדים טוב או אולי לא תומכים בכל הפונקציונליות של המכשיר. בסופו של דבר, אין שום ערבויות והדרך היחידה לדעת בוודאות היא לנסות. היה לי קצת מזל עם חנויות שיאפשרו לי להביא מחשב נייד ולנסות את המכשיר בחנות לפני שהחלטתי לקנות או לא. (במקרים אלה גיליתי בעיקר כי התקן ה- USB לא פעל כלל או שאינו שמיש כמעט.)שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...