שְׁאֵלָה:
מלבד אסתטיקה, האם יש יתרון לקירור מים במחשב?
Jordan
2015-09-10 00:54:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רואה אנשים רבים מדברים על האופן שבו הם בנו קירור מים במערכת שלהם. האם יש תועלת אמיתית בביצועים על ידי ביצוע פעולה זו או שמא רק לאסתטיקה?

כביכול זה פחות רועש.
אני לא חושב שהיה צריך לסמן את השאלה הזו כלא נושא ...
@kasperd, שגוי. קירור מים מרעיש לא מעט יותר מקררי האוויר העליונים, מכיוון שיש להם גם משאבה שעושה לא מעט רעש.
@Alpha3031 במקרה כזה קיבלתי מידע שגוי. לא בדקתי את זה בעצמי, כי כשאני רוצה מחשב שקט אני מקבל מחשב עם קירור פסיבי.
"המלצות חומרה" נוצרה לשאלות המבקשות מוצרי חומרה ספציפיים בהינתן סט של דרישות * סופיות *. אם השאלה שלך כללה בעיות מחשוב או חומרה כלליות, סביר להניח שהיא תישאל ב- [Super User] (http://superuser.com); אך עם זאת, זה מחוץ לתחום האתר * הזה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
Franck Dernoncourt
2015-09-10 08:03:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מתוך ויקיפדיה:

היתרונות של שימוש בקירור מים על פני קירור אוויר כוללים יכולת חום ספציפית גבוהה יותר, צפיפות ומוליכות תרמית. זה מאפשר למים להעביר חום למרחקים גדולים יותר עם הרבה פחות זרימת נפח והפרש טמפרטורה מופחת.

לקירור ליבות מעבד בציוד מחשוב, היתרון העיקרי של קירור מים הוא בכך שהיכולת הגדילה להפליא שלהם להעביר את החום משם. ממקור למשטח קירור משני מאפשר רדיאטורים גדולים ומעוצבים בצורה אופטימלית יותר ולא סנפירים קטנים ולא יעילים המותקנים ישירות על מקור החום.

כך בעצם זה יכול להועיל כאשר חלק מרכיבי המחשב נהיה חם מדי (אוברקלוק, חדר חם וכו '), מכיוון שהוא יעיל יותר ממקררי אוויר.

באשר לרעש, עיין ב אמת מידה נחמדה:

עם מאווררים במהירות נמוכה, מצנני נוזלים אינם מסוגלים להישאר שקטים כמו צידני האוויר החדישים ביותר. מצנני אוויר מסוימים יכולים לשמור על 25 dB (A) או פחות במרחק של 10 ס"מ, בעוד שמקרר המים השקט ביותר (Corsair H55) יוצר 31 dB של רעש. רק שלושה מצנני נוזלים נשארים מתחת ל -35 dB (A) וזה כמעט לא נשמע: H55, Antec H20 920 (הגרסה המקורית!) ו- Corsair H60. Corsair H100i ו- H80i לא יורדים מ -40 dB (A), וזה לא כל כך חזק אבל גם לא שקט במיוחד.

enter image description here

enter image description here

Jet
2015-09-10 01:34:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קירור מים עדיף על קירור מאוורר מסורתי. שימוש זה סביר אם יש לך חומרה שמתחממת לעתים קרובות מאוד ומגיעה למגבלות הטמפרטורה שלה; ואתה לא יכול לקרר את זה בדרכים מסורתיות. סיבה נוספת (רעה) היא משהו כמו "היי אנשים נראים, יש לי קירור מים כי זה מגניב". והסיבה האחרונה היא - זה לא רועש ומאובק.

ומה לגבי ביצועים?
חומרה עשויה להאט בטמפרטורות גבוהות. זה כולל מעבד, GPU.
חומרה עלולה להיפגע בטמפרטורות גבוהות. לדוגמא, HDD (כן, הטמפרטורות המקסימליות שלו הן בדרך כלל כ- 55-60C, בעוד שהמעבד יכול להיות 70-100C), במיוחד HDD במחשבים ניידים.

אין רווח ביצועים בעת שימוש בקירור מים. אך יכול להיות אובדן ביצועים או נזק אם התקנים רגישים לטמפרטורה כאלה לא מקבלים מספיק קירור. ואז קירור מים הוא אפשרות טובה להשיג שוב את הביצועים האבודים.

יתרון נוסף הוא פחות אבק. ברור שיש עדיין צורך במאוורר למרכיבים שאינם מקוררים במים אבל יש הרבה פחות אבק, וזה אומר פחות ניקוי. (יש כמה צלעות קירור שממש קשה לנקות)
אין חסרונות?
ברור שלכל דבר יש חסרונות. במקרה זה מחיר גבוה.
כמו גם המובן מאליו: לפעמים דברים יכולים לדלוף .... ולכן עליכם לבצע בדיקה יסודית של לולאה בהתאמה אישית.
timuzhti
2015-09-12 13:44:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני הולך לחלק את קירור המים לשתי קטגוריות: לולאה סגורה ולולאה פתוחה. כעת אנו יכולים להשוות שיטות קירור של מגדל (אוויר), CLC, לולאה פתוחה ואקזוטית (LN2 או דומה).

מצנני אוויר גדולים הם בדרך כלל בסביבות 50-80 דולר ומייצרים ביצועים ראויים עבור 50-150 ואט. מעבדים שאתה רואה בחיי היומיום. די כבד, ומורכב על לוח האם, במקרים קטנים, אלה לא אופציות. קטנים יותר זולים יותר, אך הם מתקררים הרבה יותר גרוע.

CLCs מיועדים בדרך כלל לקירור מעבד בלבד. אלה רדיאטור קטן (120/140 מ"מ) לא לא מציעים שיפור על קירור האוויר. הגדולים (240/280/360 מ"מ) מועילים ל- TDP גבוה (מעל 200 וואט) או לשעוני יתר גדולים.

יתרון נוסף הוא שגוש המתכת הגדול והכבד מותקן על המארז במקום על לוח האם, מה שמפחית את הלחץ על לוח האם, ואין צורך להסיר את המקרר בעת משלוחו.

CLCs אינם ניתנים להתאמה אישית, ויחידות טובות עולות כ- 80 - 100 $, בסביבות 20 $ יותר ממקרר האוויר הגבוה. הם גם קצת יותר רועשים בגלל המשאבה. לבסוף, לעיתים יש בעיות בהתחממות יתר של VRM בגלל זרימת האוויר המופחתת בקרבת ה- VRM.

לולאות פתוחות זהות יותר, אך ניתן להוסיף GPUs ולוח האם לרשימת הדברים שיכולים להיות מקורר על ידי הלולאה. אתה יכול לקבל רדיאטורים גדולים או יותר, להוסיף צבע לצידנית שלך וכו 'וכו'. למרבה הצער, לולאות פתוחות גם פגיעות יותר לדליפה, מכיוון שהן לא אטומות. לולאות פתוחות טובות עולות בסביבות 200 $, אם כי ניתן להשיג מערכות היברידיות שמתחילות כ- CLC רגילות אך לא אטומות שתוכלו לשנות בסופו של דבר.

נעשה שימוש במערכות אקזוטיות רק כאשר ברצונך לדחוף את החומרה שלך עד קצה הגבול. לעתים קרובות, המשמעות היא קירור מתחת לסביבה, כאשר הטמפרטורה היא מתחת לטמפרטורת האוויר באזור המקומי. היזהר מהעיבוי. מערכות LN2 הן חלק מהפופולריות יותר. אני לא בטוח בדיוק כמה אלה עולים, אבל הייתי מוכן לשלם יותר מ -400 דולר. אם אתה רוצה שיהיו 4 GPUs ומעבד אחד בעל 8 ליבות באותה מערכת וללחוץ על השעון כדי להכפיל את תדר המניות, הקירור הזה מתאים לך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...