שְׁאֵלָה:
אחסון ארכיוני לטווח ארוך (10-20 שנה) זול
James
2015-09-19 22:46:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מבחינה היסטורית נראה כי המדיה האופטית הייתה הבחירה הטובה ביותר לאחסון זול של 10-20 שנה, אך לאורך השנים, אחסון אופטי פשוט לא עמד בקצב:

 • CD-R היה הוצג בסביבות 1988 עם 600-750 מגה-בייט של אחסון כאשר כוננים קשיחים אופייניים למחשב היו בסביבות 30 מגה-בייט (אחסון כונן קשיח פי 20) 5GB (אחסון כונן קשיח 1x)
 • BD-R הוצג בסביבות 2006 עם 25-50GB של אחסון כאשר כוננים קשיחים למחשב היו כ -300 GB (אחסון של 1/6 כונן קשיח)

מהי האפשרות הזולה ביותר לארכיון נתונים של 10-20 שנה?

דרישות:

 1. אמינות למדי (אולי 95%) לאחר 10 שנים לפחות ב אחסון ביתי טיפוסי (על מדף עם טמפרטורות סביב 70 מעלות צלזיוס +/- 20 מעלות)
 2. קיבולת סבירה של לפחות 500GB
 3. עלות נמוכה מ- HDD, ו-
 4. תהיה טכנולוגיה שעשויה להיות עדיין קיימת בעוד 10 שנים (לא התקנים של יצרן יחיד, אלא אם כן הם כל כך פופולאריים שכנראה מכשירים משומשים עובדים יהיו זמינים ושימושיים בעוד עשר שנים לפחות, כמו שכונני ה- Zip של Iomega היו)
יש לך דרישות סותרות. קלטת נותנת לך את היכולת ואת החיים שאתה רוצה, אבל עולה יותר מדי. אופטי נותן לך את המחיר ואת החיים, אך לא את היכולת. וכוננים קשיחים נותנים לך את היכולת ואת העלות, אך לא את החיים. (פלאש לא נותן את המחיר ולא את החיים, ואת היכולת קשה למצוא).
כרגע הם עשויים להיות, אך פתרונות דומים היו קיימים בעבר ועשויים להתקיים בעתיד, ולכן שאלתי. המלצות תוכנה מלאות בשאלות המבקשות תוכנה שאינה קיימת (רוב השאלות). האם זה מחוץ לנושא כאן?
[פודקאסט זה] (http://techdistortion.com/podcasts/pragmatic/episode-7-a-category-called-general) מתאר את היתרונות והחסרונות של אמצעי האחסון והגיבוי הנוכחיים. אני ממליץ לך להקשיב לו
שתיים תשובות:
#1
+6
Antoine Rodriguez
2015-09-19 23:44:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אי אפשר להתמזג בקריטריונים שלך והנה הסיבה, לפי סדר עלות.

 1. אתה זקוק לאחסון אמין ל -10 שנים שיכול להתמודד עם דרישות איכות תעשייתיות פחות או יותר.

  זו דרישה די גבוהה. איכות תעשייתית מושגת על ידי שימוש בחומרים / רכיבים טובים יותר ועלותם גבוהה יותר.

 2. אתה זקוק לטכנולוגיה שעדיין נמצאת בסביבות 10 שנים. זה גם די קשה להשיג. כמו שאתה אומר: עליך להשתמש בשיטה פופולרית מאוד לארכיון מכשפות, ואין לכלול כמעט כל טכנולוגיית ארכיון (אפילו קלטת) מכיוון שהן מתפתחות ובפרק זמן של 10 שנים אינן תואמות לאחור.

 3. ol >

  שתי הנקודות הללו נוגדות שיטה זולה לארכיון.

  שכחת הנקודה השלישית שלך כאן היא מה שאני יכול לומר לך:

 • קלטת לא תתנגד לזמן בסביבה תעשייתית. אתה צריך לשמור אותם באזור יבש עם טמפרטורה קבועה קבועה (זה כן שונא לחות וריאציות טמפרטורות גבוהות).
 • התעלמות מנקודה 2: DVD הוא עדיין דרך טובה לשמור על 10 השנים שלך. אתה רק צריך לקנות DVD באיכות גבוהה. שימו לב: אחריות לכל החיים נחשבת לחמש שנים. אז ודא שה- DVD שלך הוא אחריות של 10 שנים ונשרף במהירות נמוכה (ככל שמהירות גבוהה יותר ככל שתשים שגיאות, בזמן, יהפוך לשגיאות מוחלטות בגלל ריקבון הזמן של ה- DVD).
 • אחרון חביב: אתה קונה טכנולוגיה מאוד ספציפית (כמו Iomega Zip באותה תקופה) שהיא מקורית עם לינוקס. אתה קונה קוראים / צורבים שונים ומשתמש רק בזה אחר זה. תאימות לינוקס תבטיח לך תמיכה של יותר מ -10 שנים בכונן שלך (לא במקרה של Windows). אם המכשיר שלך יורד, אתה מחליף אותו במכשיר חדש שאתה קונה ואם אתה לא מוצא אותו אתה משתמש במכשיר ששמרת.

עליך לשקול לבצע את הגיבוי שלך. לתכנן מחזור של 5 שנים ולאחסן את אמצעי הגיבוי שלך בסביבה רגילה מיוצבת.

5 שנים הוא פרק הזמן המאובטח הארוך ביותר של מכשיר. במהלך חמש השנים האלה אתה לוקח באופן אוטומטי את הסיכון לאבד את הגיבוי שלך מכיוון שאין לך יותר אחריות למכשיר שלך.

כלומר, בכל טכנולוגיה בה אתה משתמש: עליך לבצע מחדש / להמיר את אמצעי הגיבוי שלך כל 5 שנים כאשר הפלטפורמה שלך משתנה.

יש לקחת עוד שיקול כמעט חשוב מאחסון שלך: היכן היעד האפשרי של תוכנית השחזור שלך? בתוך 10 שנות חיים רבים מאותם מכשירים מתים או התפתחו והופך את הגיבוי שלך לחסר תועלת או לפחות הופך את תוכנית השחזור שלך לסיוט. לכן מחזורים של 5 שנים טובים יותר מכיוון שאתה יכול להפוך את הנתונים שלך לחיים בעזרת התפתחות התשתית.

כונן מצב מוצק סובל מדליפת טעינה. אם תשאיר כונן SSD יושב בטמפרטורת החדר במשך עשר שנים, אתה תקבל שחיתות נתונים.
היי מארק, האם אתה בטוח שאתה לא מתערבב עם הכונן הקשיח המגנטי? אין אחסון הכרוך באחסון SSD עצמו ... מטען משמש לשינוי המצב הפיזי של הזיכרון כמו מתג תאורה. אז איך מטען יכול לדלוף אם הוא נכבה, אלא אם כן אתה שומר רע מאוד על הכונן הקשיח וחושף אותו לחשמל?
[אני בטוח לחלוטין שכונני SSD משתמשים במטענים כלואים] (https://en.wikipedia.org/wiki/Flash_memory#Principles_of_operation). אני גם בטוח לחלוטין שהאשמות האלה דולפות לאורך זמן (http://www.anandtech.com/show/9248/the-truth-about-ssd-data-retention).
דבר טוב שאכן לדעת! תודה על הקישורים. אני אסיר את אפשרות ה- SSD מכיוון שבעניין זה שמירה על ה- SSD ללא שימוש אינה אפשרות אפשרית וברור שאיני יכול להבטיח את זמינות המכשיר בפעילות בת 10 שנים.
#2
+1
Amardeep
2015-10-08 17:22:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מסתכל על מדיה אחת שבה אתה יכול להשתמש במשך 10-20 שנה כגיבוי או התקן אחסון, זה יהיה קשה. כל פתרונות הגיבוי הנוכחיים דורשים גישה למחשב ויש להם חיי מדף. ולמחשב יש בדרך כלל חיי מדף מרביים של 7-10 שנים. אחרי 7-10 שנים קבלת מחשב חדש שיכול לצרוך את אותה המדיה הוא די בלשון המעטה.

הפיתרון הטוב ביותר הוא כדלקמן

1) נכון להיום, כלומר 8 באוקטובר 2015, שמור 3 כוננים חיצוניים שאינם פלאש שאינו SSD, לגיבוי הנתונים שלך. הכמות 3 נבחרה עקב יתירות ואם כונן קשיח אחד נכשל, עדיין יש לך אפשרות לגשת לגיבוי שלך.

2) לאחר 3-4 שנים או כשאתה קונה מחשב חדש בעתיד, בדוק את הגיבוי הכלכלי ביותר באותו רגע בזמן והעביר את הנתונים לגיבוי החדש. זה עשוי לכלול גם שינוי פורמט הקובץ מאחד לשני. אם כשאתה קונה מחשב חדש הגיבוי החסכוני ביותר הוא עדיין כונן קשיח USB אז בשום אופן תישאר אליו. אבל חזור על זה כל 3-7 שנים כשאתה קונה מחשב חדש.

שים לב כי ההנחה היא

 • פורמט הקובץ שבו אתה משתמש לגיבוי הנתונים שלך עדיין יהיה סביב

 • יהיו לך יישומים ומערכת הפעלה תואמת שיכולה להריץ את היישומים האלה בעתיד שיכולה לצרוך פורמטים אלה של קבצים.

אם אתה מרגיש בנוח עם אחסון בענן, אפשר להשתמש גם בשירותי Google Drive ו / או Amazon AWS. זה גם יאפשר לך לאחסן נתונים אם לא למשך 10-20 שנים אז לכמה שנים בעתיד. עם זאת, אם גודל הגיבוי שלך מגיע למספר מאות ג'יגה-בתים, אנא קח בחשבון את עלות רוחב הפס ואת הזמן שנדרש להעלאה ולהורדת קבצי הגיבוי.

מה שאתה מחפש, כלומר 10-20 שנות גיבוי, נדרש בדרך כלל על ידי ספריות או אוניברסיטאות או מחלקות ממשלתיות. מכיוון שמדובר בגופים ארגוניים או בגופים ארגוניים יש להם הסכמים עם חברות שונות לספק להם שירות זה. כך למשל למשל יבמ או חברה אחרת תהיה חוזה לפיו יבמ תגבה 100 ג'יגה בייט נתונים מדי חודש למשל 7-10 שנים עם עליית עלויות מסוימת. חברות אלה מתחזקות את החומרה והתוכנה כך שניתן יהיה לגשת לנתונים. אם אתה חלק מישות ארגונית או מישות ארגונית אז אפשר לפנות לחברות אלה. אולם אם אדם פרטי או לקוח קמעונאי פשוט אז לא ניתן לעשות זאת.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...