שְׁאֵלָה:
המלצות של לקוחות רזים המפעילים את אובונטו
Jamess
2015-09-10 09:42:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנו מפתחים מערכות מידע אפקטיביות של בתי חולים עבור הודו הכפרית, הפועלת כיישום אינטרנט. כדי להעלות את עלות הבעלות הכוללת, אנו משתמשים באובונטו כשרת השרת ומערכת ההפעלה של הלקוח. כדי להעלות את העלות בהמשך, ברצוני לעבור ממחשבים אישיים ברמת כניסה כמכשירי לקוח ללקוחות דקים המריצים את אובונטו (או גרסאות לינוקס אחרות בחינם).

מפרט:

  • עם תמיכה בדפדפן פופולרי (Firefox או Chrome).

  • צג רגיל עם מינימום 1280 X 720 פיקסלים רזולוציה

  • 3 עד 4 יציאות USB לחיבור מדפסת, מקלדת, עכבר

  • תומכת בגרסת LTS האחרונה של אובונטו (אובונטו 14.04)

  • זיכרון RAM של לפחות 2 ג'יגה-בייט

  • אין דרישת תוכנה מסחרית נפרדת. תוכנת קוד חופשי / פתוח כמו שרת הטרמינל של לינוקס הם בסדר.

  • יציאת Ethernet אחת של 10/100/1000 Mbps

    מהן האפשרויות שאוכל להסתכל עליהן ?

אני באמת מעוניין באפשרויות הקיימות בהודו, אבל הרגשתי שזה עשוי להיות צר מכדי לקבל תשובות מועילות בשלב זה. כמעט בהודו, אני לא חושב שזה יהיה נרחב מדי נכון לעכשיו. האם אתה אוהב לערוך את השאלה באופן ספציפי למדינה?
מה צריך לרוץ על הלקוח? האם זה רק תצוגה ונקודת כניסה (אז מפעילים שרת X וכמעט שום דבר אחר)? איזה סוג קישוריות רשת אתה צריך? איזה רזולוציית וידאו וסוג צג?
אחד תשובה:
#1
+14
Gilles 'SO- stop being evil'
2015-09-12 02:40:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Raspberry Pi

בצד החומרה, יש יציאת HDMI; אתה יכול לחבר צג עד 1920x1200 (אולי דרך מתאם HDMI-DVI או HDMI-VGA, שעולה בקושי יותר מכבל HDMI). יש 4 יציאות USB2. יציאת ה- Ethernet היא 100 מגה ביט / שנייה, וזה אמור להספיק מספיק עבור לקוח דק, במיוחד אם הוא מציג דף אינטרנט במקום לעשות X11 דרך Ethernet. Wifi אינו מובנה; אם אתה צריך את זה תצטרך להשיג מתאם USB wifi. יש גם זוג שקעי קול למקרה שתצטרך לחבר מיקרופון ורמקולים.

גורם הצורה הקטן וצריכת החשמל הנמוכה (הרבה פחות מכל מה שתוכל להשיג עם מעבד אינטל) הופכים אותו למתאים לסביבות בעלות כוח מסובך. אין סוללה, אם כי אתה יכול לרכוש אחת בנפרד.

החיסרון היחיד שאני רואה הוא שצורת האחסון היחידה היא כרטיס SD, שניתן להסיר אותו בטרם עת. אולי תרצה להחזיק אותו במקום עם סרט דביק או משהו כזה.

יש רק 1GB של זיכרון RAM, לא 2GB, אבל זה מספיק כדי להציג כמה דפי אינטרנט.

ל- Pi יש מעבד ARM. פירוש הדבר ש- Windows נמצא בחוץ (למעט גרסה מיוחדת של Windows 10, אך מרבית תוכנות Windows לא יפעלו בו מכיוון שרוב הספקים מפיצים קבצים בינאריים של x86 בלבד), אך כמעט כל תוכנות לינוקס יעבדו.

אובונטו 14.04 אינו תומך רשמית ב- ARM אך יש תמונה לא רשמית. אם אתה מעדיף הפצה שמטופלת באופן רשמי, תוכל להשיג את דביאן ג'סי (יש גם Raspbian, אך היא מותאמת ל- Raspberry Pi 1, ולא לגרסה 2 וזה מה שאתה אמור לקבל עכשיו כשהיא יוצאת). אובונטו מבוססת על דביאן וכמעט כל ניהול המערכת יהיה זהה. דביאן אינה שולחת את ממשק האחדות של אובונטו, אם כי¹.

גם Firefox וגם Chromium (לא Chrome) פועלים על ה- Pi. יש גם דפדפנים קלים יותר; נסה אותם עם דפי האינטרנט שלך ובדוק אם הם תומכים בכל התכונות שאתה צריך.

מחיר הייחוס עבור RPi2 הוא $ 35, אליו תצטרך להוסיף חבורה של אביזרים (אספקת חשמל USB, מקלדת, עכבר, צג, כבלים, מתאם USB wifi במידת הצורך).

ישנם לוחות דומים אחרים המבוססים על ARM שעשויים להיות מותאמים יותר לצרכים שלך, למשל אם זיכרון RAM 2GB הוא דרישה חזקה, או אם אתה באמת רוצה Gigabit Ethernet, או אם אתה זקוק ל- WiFi וכו '. הסיבה שאני מעלה את ה- Pi היא שהיא זו שיש בה הכי הרבה ספרות ותמיכה.

¹ זה עשוי להיות הקלה.

אני מנסה לנסות את ה- Rasperri-pi כלקוח דק. התיעוד כאן מתאר כיצד להגדיר את Rasperri-Pi כלקוחות דקים של אובונטו 14.04 LTSP. http://www.uzerp.com/blog/running-raspberry-pis-as-thin-clients-with-ubuntu-14-04-lts/
ה- Raspberry Pi 3 יצא עם יותר פונקציונליות מאשר ה- Pi 2. Bluetooth ו- WiFi. יש להגדיר את ה- GPU להשתמש בכ- 256 מגה-בייט של זיכרון מערכת לביצועים ראויים עם וידיאו כמו YouTube בכרום באמצעות WiFi, אם כי אולי תצליחו להסתדר עם פחות. יש לו 4 יציאות USB ו- HDMI ואספקת החשמל משתמשת במחבר microUSB. נראה כי Windows 10 IoT הוא מטרה מיוחדת למכשירים משובצים ואינו דומה ל- Windows 10 כלל. Pi 3 משתמש בכרטיס microSD וקראתי על אנשים המשתמשים בכרטיסי 128GB וכרטיסי 256GB, אך אני משתמש בכרטיס 32GB.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...