שְׁאֵלָה:
מהי השיטה האמינה ביותר לגיבוי של הנתונים שלי?
Doorknob
2015-09-11 03:57:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקרה של קטסטרופה, תמיד טוב שיהיה לך גיבוי של הנתונים שלך. אני מחפש פיתרון חומרה טוב (כלומר לא ענן או גיבוי אחר מקוון - גיבוי פיזי שאוכל לשמור איתי) שאינו יקר מדי.

יש לי בערך 12 ג'יגה בייט נתונים ברצוני לשמור על גיבוי (ככל הנראה ~ 20-30GB מקסימום). הייתי רוצה לעשות גיבויים בתדירות נמוכה פחות מ- 10 ימים בערך, ולא ממש אכפת לי לשמור על גיבויים בני 3 עד 4 חודשים.

יהיה פיתרון אידיאלי. המאפיינים הבאים:

 • אמין מאוד (ברור שזה גיבוי); קרוב ל 0% אחוז כישלונות.

 • אמור להימשך חמש שנים לפחות.

 • לא יקר מדי. זול יותר טוב, והמקסימום המוחלט מבחינתי הוא כנראה איפשהו בטווח של ~ 100 $.

 • 1TB של שטח אחסון לכל הפחות. (כמובן, יותר לא יכול לפגוע, אבל זה לא משנה כמו הגורמים האחרים לעיל.)

 • אמור להיות שמיש עם המחשב הנייד שלי (באופן אידיאלי יותר USB).

מהו כונן הגיבוי / פיתרון הגיבוי הטוב ביותר שאני יכול לקבל עם קריטריונים אלה? מכיוון שאני די חסר מושג לגבי דברים מסוג זה (ולכן החלטתי שכנראה שאני אמור להתחיל לבצע גיבויים בקרוב, כמו אתמול), איזה דבר אחר עלי לחפש גם בכונן הגיבוי?

עוד משהו שיש לקחת בחשבון - סביר להניח שתרצה שניתוק הפתרון לגיבוי שלך ינותק - כדי למנוע תוכנות זדוניות מתקדמות מסוימות, כמו CryptoWall, למקד את הגיבויים שלך, וכך להבטיח שהם יבריגו אותך לחלוטין. (כן, הגרסאות המאוחרות יותר למעשה עושות זאת).
האם אוכל לשאול מדוע לא באינטרנט? אחסון בענן של גוגל עולה כ 0.7 סנט לג'יגה בייט לחודש. אתה אפילו לא מתקרב למחיר הזה עם פתרון חומרה. ו- IMHO אתה יכול לשקול את גוגל כחברה אמינה
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+17
Mark
2015-09-11 04:45:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ballparking מתכנית הגיבוי שלך (סט עבודה של 12 ג'יגה-בתים, גיבויים שבועיים, שמירה על שלושה חודשים), ובהנחה שגיבויים מלאים ולא גיבויים מצטברים, אתה זקוק לכ -150 ג'יגה-בייט אחסון, ולא ל -1 TB שאתה מציין.

בקנה מידה זה, אתה מחפש כונן קשיח חיצוני מסוג USB או כונן מצב מוצק. אף אחד מאלה אינו מהימן במיוחד (שיעורי כישלון לחמש שנים נעים בין 1% ל 100%, תלוי במותג, אצווה ומזל), ולכן נוהג רגיל הוא להשתמש בשניים מהם. להגנה מפני קבוצות גרועות, אני ממליץ להשיג מותגים שונים עבור שני הכוננים שלך.

אני לא ממליץ על שום מותג מסוים, פשוט משום שחיזוי אילו מהימנים או לא הוא שליח של שוטה. הימנע מכוננים עם "גיבוי בנגיעה אחת" מיוחדת או תכונות דומות (הם רק נקודת כשל אפשרית נוספת). בחר שני כוננים רגילים על פי קריטריונים מינוריים החשובים לך, כגון צבע, גודל פיזי, נוכחות (או היעדר) של כבל חשמל חיצוני וכו '.

1% -100% זה אחוז כלשהו ...
@Adam, יש מגוון שלם של מספרים בין 0% ל -1%, ובשביל משהו קריטי כמו אחסון נתונים, אני מחשיב ששיעור כשל של 1% גבוה מדי - אם הייתי צריך ללכת עם כונן אחד בלבד לגיבוי, אני אתה רוצה שיעור כישלון לחמש שנים של 0.01% ומטה.
מדוע אתה פוסל מדיה אופטית? עם 12 ג'יגה בייט, זה עדיין מעשי.
עלות @Gilles, וקלות שימוש. סט עבודה בגודל 12GB פירושו Blu-Ray אם אתה רוצה שכל סט יתאים לדיסק יחיד. נראה כי דיסקי BD-R נעים בסביבות $ 1 כל אחד; חמש שנים של גיבויים שבועיים יהיו בסביבות 250 $. אתה יכול לנסות לחסוך כסף עם דיסקי BD-RE ($ 2.50 כל אחד, $ 35 עבור שמירה של שלושה חודשים), אך הניסיון שלי הוא שדיסקים שניתנים לשכתוב אינם מגיעים לשום עמידות. בנוסף, אתה יכול למצוא כוננים קשיחים חיצוניים שמתאימים לכיס שלך; אתה לא יכול לעשות את אותו הדבר עם מדיה אופטית.
@Mark זה קל מספיק לפצל את רוב הגיבויים לנתחים של 4 ~ ג'יגה-בתים (3 תקליטורי DVD), ולקריאה בלבד (לאחר כתיבה ראשונה) נמשך לאורך שנים
#2
+12
Undo
2015-09-11 04:37:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היה לי מזל טוב עם כונני Seagate Barracuda. אתה יכול להשיג כונן חשוף בנפח 1TB תמורת 50 $ באמזון, או לעבור עד 5TB:

enter image description here

שים לב כי ישנם דיווחים כי כונני Barracuda עשויים להיות לא אמינים. במקרה כזה, קח את כל המותג של הכונן הקשיח (או SSD) שאתה אוהב (חלקם טובים יותר מאחרים באופן כללי).

כעת, קבל לעצמך הרכבה לכונן חיצוני. השתמשתי ב- Thermaltake BLACX N0028USU ($ 40, אך זול יותר אמור להיות בסדר גמור):

enter image description here

זה ייקח גם כונני 2.5 "וגם 3.5" וזה ממש נחמד לבד שיהיה בסביבה - אתה יכול להוציא כונן קשיח ממחשב מת ולהשתמש בו כדי להוריד את הנתונים מהכונן, למשל . זה גם נחמד וכבד ולא צף סביב השולחן שלך.

עם השילוב הזה בחשבון, הדרישות שלך:

אמינות מאוד (ברור שזה גיבוי); קרוב לשיעור כשל של 0%.

ובכן ... 0%? כנראה שלא. אבל שלי עדיין לא נשבר ...

אמור להחזיק מעמד לפחות 5 שנים.

יש לי את שלי במשך 6.

לא יקר מדי. זול יותר טוב, והמקסימום המוחלט מבחינתי הוא כנראה איפשהו בטווח של ~ 100 $.

אתה נמצא בטווח הזה, ועכשיו יש לך את ההשקעה הראשונית בהר מחוץ דרך - כוננים קשיחים להכניס אותו רק יקבלו זול יותר.

1TB שטח אחסון לכל הפחות. (כמובן, יותר לא יכול לפגוע, אבל זה לא משנה כמו הגורמים האחרים לעיל.)

בדוק.

צריך להיות שמיש עם המחשב הנייד שלי (באופן אידיאלי, באמצעות USB).

כי ל- BlacX אחד יש חיבור USB, הוא לא יכול לדבר בעד אחרים (אם כי USB הוא די אוניברסלי)

העניין העיקרי נגד ההתקנה הזו הוא שהיא לא נוראית ניידת, למרות שלקחתי אותה לחופשות לפני שעטפתי בבגדים (הכוננים הקשיחים מגיעים עם מארז עמיד ל- ESD, השתמש בו!) ללא השפעות רעות .

היה לי מזל רע מאוד עם כונני Seagate Barracuda: חמישה מתוך שישה כוננים נכשלו בשנתיים האחרונות.
@Mark זה מעניין - מעולם לא היה לי כישלון אחד, אם כי אני לא דוחף אותם נורא חזק. האם כולכם מאותו הפקה או משהו כזה?
בהתבסס על המספרים הסידוריים, אני חושב שהחמישה שנכשלו עשויים להיות.
#3
+7
Adam
2015-09-11 04:38:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לגיבויים סופר ניידים, אני ממליץ תמיד על Western Digital Passport. הם מגיעים בכמה יכולות וצבעים שונים ותוכלו לבחור ב"אחיזה "אופציונלית כדי להפוך אותו לשקט יותר כאשר הוא מונח על משטח קשה.

enter image description here

החיסרון הקטן עם אלה הוא שהם מופעלים לחלוטין על ידי USB, וזה נהדר, אבל זה אומר שהעברות לא יהיו מהירות כמו כונן קשיח חיצוני עם מקור כוח משלו. עם זאת, הדרכון הוא מאוד מאוד קטן וקל. רכישה נהדרת של גיבויים גדולים עם מחשבה על ניידות.

#4
+1
Perlator
2016-06-07 12:03:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש כבר המון תשובות טובות. תן לי לסכם ולהוסיף את החוויה שלי:

 • השתמש בדיסקים קשיחים, לא בקלטות
 • השתמש בפועל בכוננים קשיחים מגנטיים ללא כונני SSD (לא רק שאלה של עלות, אלא גם ארוכים- אחסון מונחים, ראה http://www.anandtech.com/show/9248/the-truth-about-ssd-data-retention)
 • ניתן להתווכח אם כונני HDD של השרת ( לבנות למשך 24/7, פחות סיבוב למעלה / למטה) או כונני דיסק קשיחים למחשבים ניידים (ההשלמה) טובים יותר. אם יש ספק, השתמש בשני הסוגים.
 • אני מצפין את הכוננים הקשיחים לגיבוי שלי, כך שהנתונים אינם טרף קל
 • השתמש במנגנון מגשים כלשהו (פנימי או חיצוני) להחלפה קלה.
 • אני משתמש במפרץ פנימי כדי שיהיה קישוריות טובה ל- SATA, USB הוא איטי יותר, אבל אם אין לך eSATA במחשב הנייד שלך, כמובן תלך עם USB.

אתה לא הזכיר אם אתה צריך לגבות את Windows או Linux, או את שניהם, כך שקשה להציע פתרון גיבוי. באופן אישי אני משתמש ב- http://rsnapshot.org/ במשך 6 שנים וזה מהיר במיוחד, הגיבויים נגישים במיוחד (כמו שמשתמשים במערכת הקבצים שלך).

פיתרון אחר עשוי להיות unison https://www.cis.upenn.edu/~bcpierce/unison/ בו אני משתמש לסינכרון שרתים מרוחקים. זה עשוי להיות מוגזם מדי עבור הדרך החד-כיוונית של גיבוי.

ואחרון חביב: שמור על גיבויים גיאוגרפית שלך! ככל הנראה לא התכוונת ל"קטסטרופה "כמו בסרטים, אך אם כן, אינך רוצה שיהיה לך את כל הגיבויים בעיר / מדינה / יבשת אחת.

#5
+1
Wilf
2016-06-10 05:18:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תקליטורי DVD מגיעים בזנים שונים *, למשל DVD-R (RW) 4.7GB (4.4GiB). שימוש באלה לנתונים חשובים (מגובים מאוד בשבוע / חודש) לצד לפחות 2 דיסקים קשיחים נפרדים (אולי עם אמצעי אחסון לפחות מחוץ לאתר במקרה של אסון) יכול להיות שיטה יעילה להבטיח את הנתונים שלך בטוחים.

 DVD

ניתן לרכוש תקליטורי DVD כ"צירים " (שבחבילות של 100 דיסקים בנפח 4.7GB ניתן לקנות בסביבות 20 דולר ארה"ב) , שיכולה לשמש גם כצורה של אחסון ראשוני. ארנקי DVD זמינים גם אם אתה מעוניין באחסון עם הגנה אפשרית יותר:

DVD wallet

דיסקים אופטיים חשופים הרבה פחות לנזק חשמלי, מכיוון שנתונים נכתב כשקעים פיזיים במבנה (זוהי צורה של אחסון לא נדיף) - רכיבים מורכבים הדרושים לקריאת הנתונים אינם מחוברים לדיסק, מה שמצמצם נקודות כשל (משולבות) ובאופן כלשהו הופך אותם למים. / p>

אך בדרך כלל הם דקים ושבריריים ולכן קל לשבור אותם או לגרד אותם (ואחרים להשחית את הנתונים). כמו כן אם נשמר בתנאים גרועים, הדבק המחזיק אותם עלול להישבר ולהפוך אותם לפיצול קל, או שהשכבות המכילות את הנתונים עלולות להיפגע (על ידי חמצון וכו '). עם זאת, תקליטורי DVD רבים כוללים אחריות לכל החיים, ודיסקים איכותיים בארכיון זמינים יותר.

העיצוב לא אמור להוות בעיה כזו (תלוי מאוד בתבנית - ראה להלן *) כמו לאורך הדרך. מכיוון ש- DVD ו- ODD שלך יכולים להשתמש באותם סטנדרטים שהם צריכים לעבוד. כונני כונן קשיח וכונן SSD (וכונני USB, כרטיסי SD וכו ') דורשים טבלת מחיצות ועיצוב מערכת קבצים, ותמיכה בפורמטים שונים עבור משתנה בין מערכות (למשל, Windows תומך באמת רק ב- NTFS ו- FAT (ו- exFAT), ואולי BTRFS - הוא צריך נהגים נוספים לגישה למערכות קבצים אחרות).


* פורמטי DVD - הם הרבה תקני דיסק אופטי, ועליך לזכור איזה פורמט אתה מקבל אם ברצונך לשמור על תאימות (DVD Multi עם Read Write, Blu -ray, פונקציונליות CD עשויה להיות מסוגלת לקרוא את כל אלה):

נתמך על ידי Panasonic, Toshiba, Apple Computer, Hitachi, NEC, Pioneer, Samsung ו- Sharp, הנתמך גם על ידי פורום DVD. צריך להיות נתמך על ידי רוב ציוד ה- DVD-ROM.:

 • DVD-R: יכול להקליט נתונים רק פעם אחת ואז הנתונים הופכים לקבועים בדיסק. .
 • DVD-RW: ניתן לקרוא לכתיבה (בדרך כלל באמצעות מעבר פאזה), אך ייתכן שתוחלת החיים שלה תהיה קצרה יותר.
 • גם DVD- זיכרון RAM


נתמך על ידי פיליפס, סוני, היולט-פקרד, דל, ריקו, ימאהה ואחרים. מניסיוני , ייתכן שמערכות מסוימות אינן תומכות בהן מהקופסה.

 • DVD + R: יכול להקליט נתונים רק פעם אחת ואז הנתונים הופכים לקבועים בדיסק
 • DVD + RW: ניתן לקרוא לכתיבה (בדרך כלל באמצעות מעבר פאזה), אך יכול להיות שאורך החיים שלהם יהיה קצר יותר.


פותח על ידי סוני, סמסונג, שארפ, תומסון, היטאצ'י, מצושיטה, פיוניר ופיליפס, מיסטובישי ו- LG אלקטרוניקה.

 • Blu-ray: לא כמו תואם ויקר יותר לכל דיסק, אבל יכול לאחסן יותר נתונים (25GB שכבה אחת, 50GB שכבה כפולה, פורמטים אחרים יכולים לתמוך ב- 100GB +. צפיפות הנתונים הרבה יותר גבוהה בגלל שימוש בכחול קטן יותר אורך גל. דיסקי BD-RE ניתנים לכתיבה. פורמט דומה בשם HD DVD היה היה זמין.

אחר

 • M-DISC: וריאציה חומרתית של תקני DVD או Blu-ray ש כנראה אמורה לאפשר לאחסן נתונים עד 1000 שנה בגלל עמידות לטמפרטורה, לחות, אור אולטרה סגול וספקטרום מלא וכו '. עם זאת נדרש גם לייזר בעל הספק גבוה יותר. ראה גם דיסק ארכיוני (פורמט מכוון של ארכיון על ידי סוני ופנסוניק המיועד לתקליטור להימשך לפחות 50 שנה).

רבים מהפורמטים לעיל הם זמין גם עם יותר משכבה אחת (למשל DL (שכבה כפולה) , הדומות אך יכולות להקליט יותר נתונים. עם זאת, הן נתמכות רק על ידי ציוד מסוגל (למשל, DL זקוקה לתמיכה בשכבה כפולה).

תקנים אלה משתנים בגלל יצרנים המיישמים תקנים משלהם, או על ידי שימוש בטכנולוגיות שונות. ניתן להשוות בין פורמטים אופטיים אחרים כאן

אולי אנסה והשוואת עלויות אחר כך ... ואפצל אותה ליתרונות / חסרונות קריאים יותר.
לא יכול לכתוב ל- DVD - ** R **
@tuskiomi DVD-R * RW * נמצא על הדיסקים בהם אני משתמש
כֵּן. רק רציתי לציין כי עלות ההפעלה לייצור תקליטורי DVD גבוהה בהרבה מ- RW.
#6
  0
StefanS
2016-06-06 19:33:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עליכם לשקול את התרחישים האפשריים הבאים שיובילו לאובדן נתונים:

 1. תקלה בחומרה
 2. מים (הצפה)
 3. אש
 4. רעידת אדמה
 5. השפלה בזמן של מדיום הגיבוי

שקול הגדרה זו: כוננים קשיחים 1TB מסוגים שונים ויצרנים שונים, RAID / עותק בשני אותו מידע.

 • שמור כוננים במיקומים נפרדים (aka בתים שונים). זה אמור לטפל בבעיות 1,2 (אם ההצפה ממוקמת גם בבית שלך) ו- 3.

 • כדי להגן מפני 4 אתה יכול לקנות או לבנות יציב מאוד במקרה פלדה או שקול לגבות את החלק המכריע שלך באינטרנט.

 • כדי להגן מפני 5. אתה צריך לשקול לגבות את הנתונים שלך ב- ארכיון נייר. אתה יכול לקבל 6 גיליונות נייר / גיליון נייר (שני צדדים).

נייר שונה. אתה זוכר את הקלפים האגרופים? EBCDIC וכל הדברים האלה. במשך שנים, הכרטיסים היו אמצעי האחסון העיקרי של קוד המקור. אני מסכים שתוכניות 100K + היו ... ללא ידיים, אבל היי, רק מתכנתים אמיתיים העזו לכתוב יישומים בסדר גודל כזה. וגם קלפים משומשים היו טובים כמו פנקסים. גם קלטות מנוקבות היו נפוצות. ואפילו הקידודים המוזרים ביותר, כמו CDC או EBCDIC, היו ניתנים לקריאה על ידי בני אדם (כלומר, על ידי מתכנתים אמיתיים). http://ollydbg.de/Paperbak/

עוד כאן: http://www.extremetech.com/extreme/134427-a- פתרון גיבוי מבוסס-נייר-לא-טיפשי-כמו-זה נשמע

השאלה מציינת סט עבודה בגודל 12GB. 6MB לגיליון נשמע כמו הרבה, עד שתבינו שזה 2000 גיליונות נייר שאינם ניתנים לשימוש חוזר * בכל שבוע *. שמירה של שלושה חודשים פירושה 1.3 מטר שטח מדף ספרים ו -35 ק"ג נייר.
תשובה נחמדה ... אבל [מספר 5] (http://ollydbg.de/Paperbak/) ממש נוצר כבדיחה / הוכחה למושג :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...