שְׁאֵלָה:
שרת ארונות חסון באנרגיה וחסר חום?
Undo
2015-09-21 04:36:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע אני משתמש ב- Ye Olde HP ​​Compaq nc6220 שמריץ את שרת אובונטו 15.04 כשרת להפעלת עבודות מוזרות בארון שלי. זה מסתדר מצוין, אבל החדר יכול להיות קצת טעים (וזה בסדר) ואני די בטוח שזה לא ההתקנה החסכונית ביותר באנרגיה.

כמה דוגמאות לעבודות המוזרות שאני מריץ עליו:

 • הורדת ה- dump של SE בערך פעמיים בשנה לכונן קשיח חיצוני גדול (זה סביב dump של 30GB) דרך סיקור
 • השמעת מוסיקה דרך שקע אוזניות 3.5 מ"מ לאורך כל הדרך את היום, מנוהל על ידי עבודת cron
 • מריץ שרת אפאצ'י בנפח נמוך מאוד, מאוד (הוא נמצא ברשת המקומית שלי, כך שבעצם זה לא עומס מעבר להפעלת ה- Apache הבסיסית load)
 • הפעלת אפליקציות Rails בעלות נפח נמוך
 • בדיקת כל מה שאני רוצה

מכיוון שהיא מריצה את שרת אובונטו, אני יכול להריץ כמעט כל דבר ב- זה. הבעיה שאני נתקל בה היא הפעלת דברים הדורשים ארכיטקטורה של 64 סיביות - nc6220 הוא 32 סיביות.

אז אני צריך משהו ש

 • הוא הוגן זול (פחות ממה שיעלה להפעיל שרת אמזון EC2 למשך כמה שנים, כלומר < 200 דולר, אבל אני גמיש במחיר
 • יש שקע אוזניות 3.5 מ"מ, או דרך להפיק אודיו לזה בדרך כלשהי (לא אכפת לי שיש לו רמקול)
 • יש יציאת USB או שניים, לחיבור אותו כונן קשיח לזרוק נתונים חיצוני יציאה או WiFi
 • יכול להריץ גרסה מסוגלת של לינוקס - המוגדרת כי היא מסוגלת להריץ אפליקציות Rails ולהרכיב תוכניות C.
 • לא תחנק או תימס בחדר עם אוורור נורא (תחשוב על שלושים מטרים רבועים וללא זרימת אוויר)

אני פחות מודאג מתאימות של 64 סיביות, אבל זה בהחלט יהיה יתרון. מה יעבוד בשביל זה?

האם אתה זקוק לארכיטקטורה של x86 או ש- ARM יעבוד?
@Mark x86 מועדף, אך לא דרישה.
אחד תשובה:
#1
+8
Gilles 'SO- stop being evil'
2015-09-29 13:27:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עם הדרישות הנמוכות למדי, כל אחד מלוחות ה- ARM הבינוניים יתאים, כך שאתה יכול ללכת על Raspberry Pi כברירת מחדל. (דגם 2, הדגמים הקודמים לא שווים את המחיר המעט נמוך יותר.) מחיר הייחוס ללוח בלבד הוא $ 35, בתוספת ספק כוח מקנה לך

 • 4 יציאות USB2 (מקלדת, עכבר, כונן חיצוני, 1 חילוף או wifi)
 • 100 מגה בייט Ethernet - באוטובוס ה- USB, ולכן לא אידיאלי לשרת אחסון כבד, אבל בסדר להורדת דברים דרך חיבור אינטרנט ביתי טיפוסי.
 • שקע ופלט שמע HDMI.
 • צריכת חשמל נמוכה יותר מהדיסק הקשיח החיצוני.

המעבד אינו מהיר כמעט כמו ההצעה האחרונה של אינטל, כמובן, אך זה מספיק להריץ תוכניות רובי רגילות ולעשות אוספים C. (אם כי לא הייתי עושה קומפילציות C ++ או Java גדולות, אך יותר מהמעבד, הגורם המגביל הוא שיש רק זיכרון RAM אחד בלבד).

מכיוון שזה נמוך מהתקציב, אתה יכול לשקול לוח ARM מתקדם יותר. לוחות ARM של 64 סיביות (ARMv8) במסגרת התקציב שלך מתחילים להופיע. (כמובן, זה אם אתה רוצה 64 סיביות מסיבה כלשהי, לא אם אתה זקוק במפורש ל- x86_64.) יש לפחות הלוח HiKey מנסה להיות לוח 64 סיביות הפניה א>. יש לו Cortex-A53 בנפח 1.2 ג'יגה הרץ, USB2 ו- wifi מובנה, HDMI, 4 ג'יגה זיכרון פלאש מובנה. יש גם את Dragonboard 410C הזול יותר, עם 8 GB פלאש מובנה, 4 יציאות USB ו- wifi. למרבה הצער לשניהם יש זיכרון RAM אחד בלבד, ובשלב זה ישנם מעט יתרונות של מעבד 64 סיביות (עדיין יכולים להיות יתרונות משיפורים אדריכליים אחרים כגון רושמים נוספים ומאיצי קריפטוגרפיה). אני לא מצליח למצוא לוח 64 סיביות במחיר סביר עם 2 GB או 4 GB של זיכרון RAM. יתכן שתרצה להתחיל עם לוח 32 סיביות, 1 ג'יגה בייט ולהשתמש בשאר המחיר עבור לוח 64 סיביות בעוד כשנה אם אתה מוצא את הצורך.

טיפ טוב, במיוחד בהתחשב בכך שעלות החשמל צריכה להיכלל גם בחישוב, מכיוון שמופע EC2 יכלול גם את זה (עם זאת, זה עלול להוסיף עלויות אחסון / רוחב פס נוספות). פירושו של כל צריכת W ממוצעת היא כ- $ 1 לשנה.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...