שְׁאֵלָה:
סמארטפון שנשלח ללא תוכנה קניינית מותקנת מראש?
unor
2015-09-10 00:09:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רוצה טלפון חכם. בשלב זה לא אכפת לי ממפרט החומרה, התכונות, העיצוב, המחיר וכו '.

הדרישה היחידה היא שהסמארטפון יישלח ללא תוכנה קניינית.
אבל קראתי באיזשהו מקום שאין כרגע אלטרנטיבה. לקושחה / מנהלי התקנים קנייניים מסוימים, אז אם זה המקרה, זה יעבוד בשבילי אם "רק" מערכת ההפעלה וכל מה שמעליה תהיה FLOSS (בעוד שכבות מתחת למערכת ההפעלה עשויות להיות קנייניות).

חובה:

  • מערכת ההפעלה המותקנת מראש, כמו גם כל היישומים / שינויים המותקנים מראש, חייבים להיות FLOSS.

    • הסמארטפון צריך לשלוח ככה. קניית סמארטפון עם תוכנה קניינית המותקנת מראש, מחיקתו והתקנת מערכת הפעלה של FLOSS איננה אפשרות.

    • מה שחשוב הוא מה מותקן מראש, ולא מה ניתן להתקין. על ידי המשתמש (כך שזה בסדר אם חנות אפליקציות מותקנת מראש מציעה אפליקציות קנייניות, כל עוד למשתמש יש אפשרות שלא להתקין אותן).

  • על הרישיון להיות מאושר על ידי FSF ו / או OSI.

  • עליו להיות מוצר אטום / שאינו בשימוש (כך לא מוצע על ידי מישהו שקונה סמארטפונים עם תוכנה קניינית, מתקין מערכת FLOSS וממכר אותם מחדש).

אופציונלי (לנקודות בונוס!):

האם טלפון של Google Nexus הוא FLOSS? זה מגיע עם אנדרואיד מלאי. אני לא זוכר כמה זה קוד פתוח
@SSumner: הייתי מניח (אנא תקן אותי) שאלו מגיעים עם אפליקציות גוגל שונות המותקנות מראש, למשל, עם חנות Play ([שהיא קניינית] (https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Play#Compatibility) ).
אני ממליץ גם על מכשירי ה- Nexus, אולם הם מותקנים מראש עם תוכנה כלשהי. יש לציין * שירותי גוגל פליי * ושירותי גוגל פליי *, יחד עם חבילת האפליקציות של גוגל (מפות, Gmail וכו '). האם האפליקציות הקנייניות הללו מקובלות? (עריכה אני רואה שענת לזה רגע לפני התגובה שלי)
מה לגבי חיבור ליצרניות הסלולר בקנה מידה קטן בסין? אם זה פרויקט גדול כדאי. אני לא חושב שיש יצרני טלפונים סלולריים גדולים שמוכרים טלפונים ללא מערכת הפעלה.
[לאובונטו יש מערך טלפון] (http://www.ubuntu.com/phone/devices) שמתקרב לדרישות שלך. למרות [שכותרתו קוד פתוח] (http://www.ubuntu.com/phone), [הם אינם עוקבים אחר הגדרות ה- FSF] (https://www.gnu.org/distros/common-distros.en. html # אובונטו).
אני חושב שאפשר לעשות איכשהו אנדרואיד משוחרר בגוגל, אבל זה לא יהיה מותקן מראש. היית צריך להשריש את זה ואז להרוג את כל הדברים של גוגל. רבים מהנהגים של הוו המשובץ עדיין יהיו בינאריים בלבד.
בינתיים, זה נוהג טוב להתקין אפליקציות חדשות רק אם הן FLOSS. גוגל פליי הוא נורא לחיפוש ואין בו מידע רישוי, כנראה על מנת להשבית משתמשים; אבל https://f-droid.org/ מאוד קל לשימוש ואינך צריך לדאוג מה אתה מתקין.
[Tehnoetic S2] (https://tehnoetic.com/tehnoetic-s2-phone-replicant) מתקרב (Replicant מותקן; רק קושחת המודם היא קניינית); עם זאת, מדובר במכשירים משופצים: /
שתיים תשובות:
Adam Comerford
2015-09-21 21:22:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאמור בתגובות, כמה טלפונים של אנדרואיד יתקרבו, במיוחד אם תשורש / תשנה אותם לאחר מכן. יש אלטרנטיבה שלא הוזכרה, מארגון מוזילה: מערכת ההפעלה של פיירפוקס.

השתמשתי באופן אישי בלבד באחד מהטלפונים הללו (במשך כמה שעות), אבל אני יודע שאחרים השתמשו בהם בהצלחה ונהנו במיוחד מהאופי הפתוח של הטלפון. יש רשימה של מכשירים נתמכים באתר מוזילה.

במונחים של טלפונים המיוצרים ומייצרים אתית, אני לא חושב שיהיה לך הרבה מזל עם היבול הנוכחי. אני מכיר פרויקטים בשלב ההתהוות כמו FairPhone אבל עדיין לא ראיתי שום דבר בטבע. אני חושד שהאנשים שעומדים מאחורי מאמץ כזה מבחינת ייצור ומקור, יתנו מחשבה דומה לתוכנה שפועלת במכשיר, אך צומת שני הרצונות (פתוח לחלוטין, אתי לחלוטין) עשוי להיות נישה למדי (עבור עכשיו).

לידיעתך, Fairphone כבר הוציאה את המהדורה הראשונה 2013/2014, והמהדורה השנייה אמורה להישלח השנה. עם זאת, ככל שקראתי, לא היה אכפת להם להשתמש ב- FLOSS, כך ששתי המהדורות מגיעות עם תוכנה קניינית (למשל, האפליקציות של גוגל).
מִחָדָשׁ. מערכת ההפעלה של פיירפוקס: זו גם התקווה שלי. עם זאת, הבעיה היא מה הספקים / ספקים עושים (בדיוק כמו במכשירי Android או Ubuntu Phone), מכיוון שהם עשויים להתקין אפליקציות / התאמות אישיות קנייניות, עד כמה שידוע לי. כרגע ברשותי מכשיר Firefox OS לפיתוח, ואני חושב שהוא נשלח עם אפליקציות קנייניות. - המכשירים מ- [GeeksPhone] (https://en.wikipedia.org/wiki/GeeksPhone) נשמעו נהדר, אבל לפחות אז, הם מעולם לא הצליחו לשחרר את קוד המקור (שהוא נדרש לעשות, אבל נו טוב).
Jan Dorniak
2019-05-13 23:31:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה מוכן לחכות - יש את Purism Librem 5 שמשתמש במעבד עם תיעוד זמין לחלוטין, והפצה של GNU / Linux על ידי היצרן (מבוסס Debian). ה- ETA הנוכחי הוא הרבעון השלישי של 2019.

ההדבקה היחידה שאתה עלול להכות בה (שהיא בעצם בלתי נמנעת מ- AFAIK) היא קושחת המודם.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...