שְׁאֵלָה:
האם בקרי RAID ניתנים להחלפה? האם ניתן לשחזר נתונים עם בקר אחר?
Louis Somers
2015-09-12 07:26:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקרה שלי השתמשתי במראה Raid 1 עם שני דיסקים על גבי בקר משולב של לוח אם שנפל לאחרונה מת.

עכשיו אני מחפש לוח אם חלופי, אבל אני קצת מודאג מהנתונים על הדיסקים שאני באמת רוצה לשחזר. מכיוון שהוא השתקף אני חצי מצפה שכל בקר SATA יזהה רק את המחיצות ויעבוד באופן אוטומטי, אבל במחצית השנייה אני מניח שהוא אולי לא יעבוד ככה. אין לי מערכת 2 שעליה אני יכול לבדוק את זה במהירות וחוץ מזה אני חושש שזה יכול להיות מסוכן פשוט לחבר אותה לכל מערכת. חלק מה- BIOS אולי פשוט ינסה לאתחל אותו באופן אוטומטי ולהשמיד נתונים מסוימים?

האם אוכל פשוט להמשיך ולרכוש לוח חדש ללא דאגות, או שעלי להבין בדיוק איזה יצרן / סוג וגרסת הבקר היה הלוח להשתמש ולנסות למצוא לוח חדש עם אותו בקר RAID של יצרן / סוג / גרסה זהה?

לראיה, לוח האם המסוים שלי היה Xeon Tyan S2696 כפול. זה הביא כמה צילומים בן לילה ובבוקר מצאתי את זה מת. זה אפילו לא מצפצף יותר, אין מאווררים, אין נוריות, כאשר הוא מופעל. יציאות ה- USB מופעלות באמצעות 5 וולט, אך נראה שיש קבלים נפוחים בין שני חריצי PCI-x.

עריכה: לדוגמא, אם אני רוכש SuperMicro X7DB8 + כ החלפה ל- Tyan S2696, האם אוכל לחבר את הכוננים הישנים ולקרוא מהם? שניהם משתמשים בערכת השבבים Intel ESB2, אם כי אינני רואה ומזכיר את "אפס ערוץ RAID" במדריך לטייאן.

זה נהדר שהשתמשת ב- RAID; אל תתנו לזה להרוס לכם את האמון. מה שהביא אותך זה המובו המת. הגדרת הכונן שלך עובדת בצורה מושלמת, אך ה- mobo שלך לא כן.
אני מצביע לסגור את השאלה הזו כלא נושא מכיוון שהיא שייכת ל- SuperUser.
זה על שימוש בחומרה, ולא על המלצת חומרה.
@Mark, השאלה היא, האם אני צריך לקבל את אותו הבקר בדיוק או שאני יכול פשוט לרכוש כל מובו חדש. אני חושב שזו המלצה ולא שימוש. אני אסיר את השורה האחרונה לגבי השימוש בסדר?
@Mark אני מצביע לפתוח שאלה זו מחדש מכיוון שהעובדה שהיא בנושא כלשהו באתר אחר אינה רלוונטית. שאלה זו נוגעת לאיזו חומרה לקנות, אז זה בנושא * כאן *.
אני מסכים באופן מהותי עם ז'יל שלא משנה אם השאלה בנושא אחר במקום אחר או לא, אבל אני לא רואה איך זה מבקש המלצה ספציפית.
הייתי מסכים עם הסגירה, אבל הוא שאל על בקרי RAID חלופיים, אז לפחות זה היה בעיקר בנושא. כמו כן, שאלות אודות דברים מסוג זה מתקבלות ממש בצורה גרועה ב- SuperUser.
שקול זאת באופן הגיוני, בקר RAID צריך לרשום את תצורת התצורה שלך איפשהו, אם היה לך RAID-0 או RAID-1 למשל. יש כאלה שעושים זאת בזיכרון פלאש משלהם, אחרים עושים זאת בדיסק. במקרה האחרון יש להקצות אזור בכל דיסק לתצורת החנות. אין שום ערובה כי יצרנים שונים יבחרו באותו פורמט. כנ"ל לגבי סכומי בדיקה עבור תוכניות RAID ברמה גבוהה יותר. חדשות טובות הן שקל לשחזר את RAID-1 בשני המקרים - נסה את הדיסק השלם, או אם זה לא עובד, מצא קיזוז והשתמש בנתונים החל מהקיזוז הזה.
+1 תודה @qarma, לפחות תשובה מהותית אחת. אני חושב שהשאר שייכים ל"מטא ". בכל דרך, אני לא בטוח איך לפרש את "הקיזוז", אני מניח שזו אפשרות בחלק מתוכנות ההתאוששות? פשוט הייתה לי מחיצת NTFS גדולה אחת, אז אני מקווה שיש להכיר את תחילתה של אותה מחיצה איכשהו (לא נעשה שימוש בנעילת סיביות). קיוויתי להסתדר בלי להשתמש בתוכנת שחזור ופשוט לחבר אותו ללוח חדש. במקרה שאני משתמש בתוכנת שחזור אני מניח שהתשובה לשאלה זו תהיה "כל לוח חדש יעשה, כל עוד יש לו גם מחבר SATA2"? או שאני טועה?
לחיים, ההתקנה הישנה שלך יכולה להיות: א) ללא מטא-נתונים פשיטה - אתה יכול לחבר דיסק אחד למובו הרגיל ולאתחל; ב) דיסקים מחולקים תחילה ואז פשטו על מחיצות עם מטא-נתונים - יהיה עליכם להתאים את תחילת המחיצה בטבלת המחיצות; ג) דיסקים פשטו תחילה עם מטא נתונים והנפח מחולק - יתכן שתצטרך ליצור טבלת מחיצות חדשה (ביוס) או שיהיה בסדר (gpt); לנסות את הראשון לא עולה לך כלום; עם שני האחרים, אתה יכול לנסות תוכנת שיבוט דיסק, ייתכן שהפריסה שלך תוכר ;-)
המלצות חומרה נוצרו לשאלות המבקשות המלצה על חומרה \ * ספציפית \ * בהינתן סט של דרישות * סופיות *. אם השאלה שלך כללה בעיות מחשוב או חומרה כלליות, היא יכולה לשאול אותה ב- [Super User] (http://superuser.com); עם זאת, זה מחוץ לתחום של * אתר * זה.
אחד תשובה:
#1
+4
Dima Tisnek
2015-09-14 12:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שקול זאת באופן הגיוני, בקר RAID צריך להקליט את תצורת התצורה שלך איפשהו, אם היה לך RAID-0 או RAID-1 למשל. יש כאלה שעושים זאת בזיכרון פלאש משלהם, אחרים עושים זאת בדיסק. במקרה האחרון יש להקצות אזור בכל דיסק לתצורת החנות. אין שום ערובה כי יצרנים שונים יבחרו באותו פורמט. כנ"ל לגבי בדיקות בדיקה עבור תוכניות RAID ברמה גבוהה יותר.

חדשות טובות הן שקל לשחזר את RAID-1 בשני המקרים - נסה את הדיסק כולו, או אם זה לא עובד, מצא קיזוז ו השתמש בנתונים המתחילים בקיזוז זה.

ההתקנה הישנה שלך עשויה להיות:

  • ללא מטא-נתונים פשיטה - אתה יכול פשוט לחבר דיסק אחד ללוח האם הרגיל ולהפעיל אותו; זה ככל הנראה עבור בקרי RAID המשולבים, מכיוון שהם יכולים לאחסן מטא-נתונים בתצורת ה- BIOS.
  • דיסקים פשטו תחילה עם מטה-נתונים ואז מחלקים את עוצמת הקול - יתכן שתצטרך ליצור טבלת מחיצות חדשה (bios) או שיהיה בסדר (gpt)

מנסה את ראשית לא עולה לך כלום.

Wrt. בשניים האחרים, אתה יכול לנסות תוכנת שיבוט דיסק, יתכן שזיהוי הפריסה שלך ;-)



שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...