שְׁאֵלָה:
אוזניות VR כמוניטור ברזולוציה ענקית?
James
2015-09-11 09:07:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כרגע יש לי 4 צגים בתחנת העבודה שלי, אבל אני עדיין רוצה יותר מקום בשולחן העבודה. האם יש אוזניות VR למעקב ראש (מציאות רבודה או כזו שעדיין ניתן לראות / להשתמש במקלדת בזמן הלבישה) שיכולה לשמש כמוניטור של 360 מעלות (או אפילו 180 מעלות)? לאיזה סוג של רזולוציה וירטואלית אסתיים? האם זה אלחוטי?

(אני מבין שככל הנראה יהיה לא נעים להסתובב ולהשתמש בשטח שולחן העבודה מאחוריי, אבל לפחות אוכל למקסם את השימוש בשדה הראייה שלי).

שאלה מעניינת - הייתי רוצה לראות תשובה! אזהרה הוגנת: שולחן עבודה VR עשוי להיות קצת מבולבל לעבוד בו, לפחות עד שטכנולוגיית VR תופס קצת.
@Undo אני מסכים. VR טק כבר מבטל את המשחק ממשחקים למשך שעה-שעתיים בלבד. השימוש בו לכל עבודת המחשב באמת יביא נזק. עם זאת, זה נראה כמו דבר נהדר לבחון אותו.
עדיין לא מעשי, אך סביר להניח שמעניין כל מי שעוקב אחר פוסט זה: הנה פרויקט oculus-as-as-monitor: http://hackaday.com/2014/12/11/using-the-oculus-rift-as-a -החלפת רב צג /
האם נוכל לפתוח מחדש את זה כעת, בהיותנו קרובים לשנת 2020, יש לנו ציוד VR גבוה יותר?
שתיים תשובות:
#1
+15
enderland
2015-09-11 20:15:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אבל אני עדיין רוצה יותר מקום בשולחן העבודה

לאחר שעבדתי רבות עם מציאות מדומה, אני אומר בלי שום הסתייגות - זה באמת לא רעיון טוב.

האם יש אוזניות VR למעקב ראש (או מציאות רבודה או כזו שעדיין ניתן לראות / להשתמש במקלדת בזמן שהיא לובשת) שיכולה לשמש כ 360 מעלות ( או אפילו צג של 180 מעלות)?

שים לב שאלו נקראים בדרך כלל HMDs וייתכן שיהיה לך מזל להמשיך ולחקור אותם.

כמה חסרונות משמעותיים עם הרעיון הזה:

 • צפיפות פיקסל לקריאת טקסט ירודה . ל שבר Occulus שיצא בשנה הבאה יש רזולוציה של 1080x1200 (לעין, ברזולוציה כה יעילה). עבור רוב האנשים שרוצים יותר מ -4 צגים (!) זה הולך להיות מקומם להפליא, מכיוון שבעצם תוכלו לראות אזור 1080x1200 רק בכל זמן נתון.
 • מטרות העיצוב שונות. . חומרת מציאות מדומה נועדה כמעט באופן בלעדי לעיבוד / יצירת סביבות תלת ממדיות (כלומר משחקים) - לא דו מימד. זו בעיקר בעיה משום שרובם עדיין נועדו לעשות זאת, ולא להיות "הרחבות צג."
 • הארגונומיה של זה תהיה נוראית מכיוון שהיית מסובב את הראש תָמִיד. אם אתה לא מאמין בזה, החזיק את הראש בזווית של 45 מעלות למשך 5 דקות, זה לא ירגיש נהדר.
  • ... אם זה מרגיש בסדר, הוסף משקל של בערך 1/2 קילו (או יותר) על המצח וחזור על הפעולה. HMDs כבדים, וזה חשוב יותר אם אתה משתמש בו כל יום כמו שאתה מתכוון.
 • מתיחת עיניים. שים את הפנים שלך ~ 1 ס"מ צג מחשב למשך שעה (או שמונה). אתה יודע איך אנשים מדברים על הפסקות מצג מחשב רגיל במרחק כמה מטרים? דמיין ~ 1 ס"מ לאותה תקופה ...
 • מנהלי Windows / אינטראקציה . זו בעיה קשה ועדיין לא בעיה "מיוצרת ונפתרה". האם זה בסדר אם אינך יכול לראות את העכבר / המקלדת שלך? כנראה.
 • מערכת מעקב. אם כל זה לא מספיק גרוע, אתה זקוק למערכת נוספת כלשהי כדי לזהות את כיוון הראש שלך, על מנת להזין נתונים חזרה למחשב שלך, כדי לספר למנוע הגרפי מה לצייר (או מה הנוף שלך אם אתה מעדיף). זה חשוב מכיוון שאם אתה משתמש בחומרה סביר להניח שאתה צריך להשתמש בתוכנה המותאמת אישית שלהם - זה לא מאוד טריוויאלי כדי להתחיל לעבוד כמו שאתה רוצה, במקרים רבים. אז אם אתה יוצא "מחוץ" למטרה המעוצבת, זה מאוד לא טריוויאלי (במיוחד מכיוון שאתה כנראה זקוק לאיזשהו מנהל חלונות ספציפי).

עוד כמה שאלות ספציפיות לגבי השאלות שלך:

האם זה אלחוטי?

באמצעות Oculus Rift, ש- ניתן לפרוץ לעשות את מה שאתה מתאר, יש לו רזולוציה כוללת של 1080x1200 לכל עין, או 2160x1200. קצב הרענון חשוב מאוד עבור סוג כזה של דברים, אך קצב רענון איטי מאוד מבטל את כל העולם שלך בקצב של 5 FPS.

כדי שיהיה לך אלחוטי אתה בעצם זורם וידאו טוב יותר מ- HD ברמה גבוהה מאוד (כנראה 20 FPS ומעלה) או שהוא מבטל מאוד, במיוחד אם / כשאתה מזיז את הראש והמסך לא עדכן מיד. עדכונים לאגיים / איטיים יגרמו לך להיות חולה או מתוסכל במהירות.

לאיזה סוג של רזולוציה וירטואלית אסתיים?

אם אתה מוכן לכתוב מנהל חלונות משלך / וכו 'אתה יכול כנראה לקבל את הרזולוציה הווירטואלית שאתה רוצה. מסלול זה לא יהיה לבעלי לב חלש :)

עדיין רוצה יותר מקום בשולחן העבודה

הנקודה האחרונה שלי היא בערך זה שוב.

אם אתה רוצה להשתמש ב- VR / AR למשהו כזה, עליך לקבוע אם הבעיות העיקריות שלך עם "רק" 4 צגים הם שטח גלוי (בכל זמן נתון) או שטח רעפים מוגבל (כלומר מיקום חלונות מעל, בתוך אזורים שונים). אם אתה בסדר עם הגבלת הרזולוציה הגלויה שלך באופן משמעותי, ליכולת רבה יותר לפרוס חלונות, אז VR / AR בצורתו הנוכחית הוא ממש לא ההימור הטוב ביותר שלך (בהתחשב בחסרונות לעיל).

ישנם גם HMDs ברזולוציה גבוהה יותר זמינים מ- Oculus Rift. אבל ל- Oculus Rift יש קהילה הרבה יותר גדולה של אנשים שחוקרים את הרעיון הזה מאשר טכנולוגיות אחרות.

ההמלצה שלי תהיה באופן גורף להשיג צגים ברזולוציה גבוהה יותר ו / או יותר מהם אם אתם מחפשים יום אמיתי. עד היום, מקרה שימוש. מסלול ה- VR / HMD הוא כנראה מהנה ומעניין אך בשלב זה אני בספק רב אם תמצאו אותו שימושי או מועיל לעבודה יום יומית.

על מתח העין. זה לא ככה. לאוזניות VR יש אופטיקה נוספת לחיקוי משקפי תיקון. אני לא יודע מה זה למעשה המרחק אבל בטוח פי X יותר מ 1 אינץ '.
האם נוכל לפתוח מחדש את זה כעת, בהיותנו קרובים לשנת 2020, יש לנו ציוד VR גבוה יותר?
#2
+2
Romen
2019-11-08 04:04:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני רואה ששאלה זו נענתה לאחרונה לפני יותר מ -4 שנים, ולכן ברצוני לספק תשובה אופטימית יותר ומעודכנת.

האם יש מעקב ראש אוזניות VR (או מציאות רבודה או כזו שעדיין ניתן לראות / להשתמש במקלדת בזמן הלבישה) שיכולות לשמש כמוניטור של 360 מעלות (או אפילו 180 מעלות)?

מציאות רבודה אוזניות הן סוג האוזניות המציגות כיסוי על גבי מסך שקוף. אוזניות VR ישבשו את מבטך על מנת להבטיח טבילה מקסימאלית, ולכן הן אינן אידיאליות עבור רוב האנשים לשימוש בהקלדה.

HoloLens של מיקרוסופט היא אוזניות AR חדישות שעשויות להיות מה אתה מחפש. עם זאת, זה עדיין לא ממש מוצר ידידותי לצרכן. ($ 3500 דולר!)
כאשר מיקרוסופט עומדת מאחורי HoloLens, יש לה סיכוי די טוב להפוך לחוויית AR סטנדרטית עבור Windows. בשלב כלשהו בעתיד איטרציה של ה- HoloLens עשויה להיות אלטרנטיבה קיימא למסכי מחשב מסורתיים.

מעט פחות יקר הוא Magic Leap One במחיר של 2295 דולר ארה"ב. למערכת זו יש מחשב מובנה משלה, כך שהיא אלחוטית במובן מסוים. מעניין יהיה לראות כיצד מכשיר זה ישמש את החברות המתפתחות כיום עבורו.

אוזניות AR אלה עדיין נמצאות בשלב האימוץ המוקדם, שם מפתחים וחברות עדיין מתנסים ומוצאים. שימושים עבורם. הם אינם מיועדים לשימוש צרכנים והתוכנה המאפשרת להשתמש בהם בסביבת שולחן עבודה עשויה שלא להיות פונקציונאלית לחלוטין. (או אפילו קיים עדיין.)

אם אתה בסדר עם אוזניות VR שמפריעות את מבטך על המקלדת, תוכל להשתמש בעצם ב כל אוזניות VR. קיימת כבר תוכנה כמו שולחן עבודה וירטואלי לרוב אוזניות ה- VR. קיימת גם סביבת שולחן עבודה VR עבור לינוקס.

לאיזה סוג של רזולוציה וירטואלית אסתיים?

זה דבר מסובך לענות. הרזולוציה של האוזניות קובעת בסופו של דבר את חדות הטקסט או את פרט האובייקטים במרחב הווירטואלי בתלת-ממד, מכיוון שחפצים וירטואליים חייבים להיות רסטר על הפיקסלים של אותה תצוגה. "שטח שולחן העבודה" בו אתה יכול להשתמש הוא כמעט בלתי מוגבל, בהתחשב בכך שאתה תהיה חופשי לארגן ולשנות את גודל החלונות הווירטואליים ככל שתרצה. הרזולוציה בפועל של חלונות וירטואליים אלה שבאמת תראה משתנה, והיא תהיה תלויה במספר גורמים:

 • הרזולוציה של המרקם הממופה למשטח הווירטואלי
 • כיוון המיקום & של המשטח הווירטואלי מנקודת המבט שלך
 • הרזולוציה של HMD

לדוגמא:
אתה יכול להסתכל על מסך וירטואלי עם 16,000 x 9,000 פיקסלים, מוגדלים לגודל התמונה הממוזערת ומונחים לאורך הזרועות. למרות שיש רזולוציה גבוהה מאוד בחלל הווירטואלי, הוא צריך להיות מוקרן על צג ה- HMD שלך, ובמרחק ובגודל זה הוא עשוי להיות 160x90 פיקסלים בתצוגה. מה שלא יאפשר לראות את הפרט במרקם המאסיבי ההוא.

אני מבין שככל הנראה יהיה לא נעים להסתובב ולהשתמש במרחב שולחן העבודה מאחוריי, אבל לפחות אוכל למקסם את השימוש בשדה הראייה שלי

אם היה לך פנורמה של 360 מעלות של שולחן העבודה הווירטואלי, אתה יכול פשוט לתת לתוכנה לסובב אותה במקום לסובב את הראש.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...