שְׁאֵלָה:
האם המעבר ל- SSD ישפר את ביצועי הכתיבה שלי?
kasperd
2015-09-18 14:12:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי שרת PostgreSQL שמדי פעם נתקע זמן רב בכתיבה לדיסקים הקשיחים שלי. לפעמים להשלמת שיחות מערכת ה- fsync לוקח יותר משתי דקות.

עכשיו אני תוהה אם העברת מסד הנתונים מ- mdadm RAID-1 על שני דיסקים קשיחים ל- mdadm RAID-1 על שני כונני SSD תשפר את הביצועים .

אני יודע שלגישה אקראית קריאות SSD יעלה בקלות על הדיסק הקשיח. אבל זה לא מאוד חשוב בעיניי מכיוון שיש לי מספיק זיכרון בכדי לאחסן במטמון את כל מסד הנתונים פעמים רבות.

אני גם יודע שביצועי כתיבה ב- SSD אינם כמעט טובים כמו ביצועי הקריאה. אבל אני לא יודע איך זה לעומת ביצועי כתיבה בדיסק הקשיח.

אם אני מעביר את מסד הנתונים ל- SSD, האם אני יכול לצפות לביצועי כתיבה משופרים? אם זה תלוי באיזה SSD אני בוחר, איזה מפרט ב- SSD חשוב לי לקחת בחשבון?

סגרתי שאלה זו מכיוון שזו יותר שאלה כללית מסוג ייעוץ, אשר [כבר אינם בתחום] (http://meta.hardwarerecs.stackexchange.com/questions/343/do-we-still-want‌ -שאלות עצות כלליות / 345 # 345).
שתיים תשובות:
#1
+5
timuzhti
2015-09-18 18:33:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה תלוי בעיקר בסוג ה- NAND שה- SSD משתמש בו, וגם קצת בבקר.

SLC NAND באיכות גבוהה יותר מאחסן ביט אחד לכל תא. זה גורם לתאים להיות הרבה יותר מהירים וארוכים יותר, ואילו MLC ו- TLC (2 ביטים ו -3 ביטים) מתפרקים ביתר קלות וקשה יותר לקרוא ולכתוב, במיוחד לכתוב. מכיוון שכונני ה- SSD MLC שכיחים יותר, לרוב כונני ה- SSD do יש כתיבות איטיות (בהשוואה לקריאות שלהם)

אם פשוט נגמר ותקבל את ה- SSD הזול ביותר, סביר להניח שתקבל מצא לעצמך משהו מהיר יותר מאשר HDD לפי השוליים הקלים ביותר במהירות הקריאה, כמו קינגסטון SSDVNow. בנסיבות מסוימות, SSD זה יהיה איטי יותר מכונן דיסק קשיח.

כונני SSD גדולים יותר הם גם מהירים יותר, מכיוון שהם מורכבים ממספר שבבים ביעילות ב- RAID 0 (זה דומה).

OCZ Vertex, Sandisk Extreme ו- Samsung Pro הם כל הדגמים שצריך לחפש אם אתה רוצה את הביצועים המהירים ביותר.

לחלופין, אם אתה בתקציב (מי לא), ה- Samsung EVO, OCZ ARC (הם שמו את טווח האמצע שלהם כמה פעמים, אבל אני די בטוח שזה הכי חדש), וטווח ה- Crucial MX קל יותר בארנק.

הקפד למצוא כמה אמות מידה לפני שאתה קונה, וזכור שהחדש ביותר לא תמיד הכי טוב. כונני SSD ישנים יותר בתהליכים גדולים הם לעיתים קרובות ארוכים יותר, אם אתה כותב הרבה. בדוק גם בכונני ה- SSD החדשים יותר עם 3D V-NAND אם אתה מודאג.

השוואת העבודה הפנימית של ה- SSD לפשיטה היא רעיון נפלא.
היזהר מאורך חיי ה- SSD (בכמה כתיבה הוא יכול להתמודד). אם מסד הנתונים שלך כותב הרבה, עליך לתכנן להחליף את ה- SSD שלך לפני שתגביל את המגבלה. אם ה- SSD ניזוק בגלל כתובות רבות מדי הנתונים עדיין ניתנים לקריאה במגזר הפגוע במצב האחרון לפני השגיאה. בחלק מה- SSD יש אזור אבטחה על מנת לתקן אירוע זה, אך אל תדחוף יותר מדי את המזל שלך: אם זה קורה, שנה אותו! (אתה חייב לפקח על זה)
@AntoineRodriguez, אתה צודק בקשר לזה, אבל עם כונני ה- SLC (במיוחד בצמתים גדולים יותר של התהליך), זה לא הרבה דאגה, מכיוון שהם יכולים לעמוד על 8000 פעולות כתיבה לכל תא. זה 2 PB שנכתב לפני כונן SSD בנפח 250 GB. עם זאת, כישלונות יכולים להיות בלתי צפויים, כך שאם OP אכן רואה כמה מגזרים שהוקצו מחדש, עליו להוסיף כונן נוסף למערך.
קניתי כונן קשיח של קינגסטון SSDNow להחליף את כונן הפלטה הישן שלי לפני שנים כ- SSD הראשון שלי אי פעם, וזה היה מהיר בצורה דרמטית. אני לא יודע על מה אתה מדבר כשהוא איטי יותר מאשר HDD. כמעט כל כונן מצב מוצק יפוצץ את רוב הכוננים הקשיחים מהמים מבחינת ביצועי קריאה / כתיבה אקראיים.
@Jez, זה תלוי אם יש לך את אלה עם NAND סינכרוני, אותם הם כבו מאוחר יותר. ההבדל הוא בעיקר בכתיבה רציפה.
ע"פ http://www.techspot.com/article/997-samsung-ssd-read-performance-degradation/
#2
+2
Adrian Pop
2015-09-18 14:25:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התשובה היא פשוטה: כן, מעבר מכוננים קשיחים לכונני SSD הוא שיפור עצום אבל זה תלוי במהירות הכתיבה והקריאה של כונני ה- SSD עצמם.

באופן אישי ויתרתי על כונן קשיח 1TB תמורת 240 ג'יגה-בתים SSD וזה היה הבחירה הטובה ביותר אי פעם. (תכנות, מערכת הפעלה והפניה למשחקים)

מהיר הכתיבה והקריאה של ה- SSD שונים מ- SSD אחד למשנהו. באופן אישי יש לי אחד עם אותה מהירות כתיבת &read, בערך 540MBs / s.

זה תלוי ביצרן וגם במוצר עצמו.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...